ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարի հանդիպումները Վալանսի քաղաքապետարանում
Նոյեմբերի 18-ին Ֆրանսիա այցի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը Վալանսի քաղաքապետարանում հանդիպում է ունեցել Վալանսի քաղաքապետ Նիկոլա Դարագոնի հետ:
Հանդիպման ընթացքում Նիկոլա Դարագոնը տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 17-ին Ֆրանսիա-Ղարաբաղ Բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանի ներկայությամբ Վալանսի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած պաշտոնական ընդունելության ժամանակ հայտարարել է Ֆրանսիա-Ղարաբաղ բարեկամության շրջանակին անդամակցելու իր որոշման մասին:
Շնորհակալություն հայտնելով Նիկոլա Դարագոնին այս նախաձեռնության համար` նախարարը վերջինիս է փոխանցել Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի` Վալանս և Ստեփանակերտ քաղաքների միջև Բարեկամության հռչակագիր ստորագրելու առաջարկին պաշտոնական համաձայնությունը:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև Բուրգ Լե Վալանսի քաղաքապետ Մարլեն Մուրիեն, Վալանսի փոխքաղաքապետ Անի Կուլակսեզյան-Ռոմին, Ֆրանսիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը:
Նույն օրը ԼՂՀ մշակույթի նախարարը, Բուրգ լե Վալանսի և Վալանսի քաղաքապետերը ներկա են գտնվել Բուրգ լե Վալանս և Շուշի քաղաքների միջև ստորագրված Բարեկամության հռչակագրից բխող մշակութային փոխգործակցության շրջանակներում կազմակերպված «Արցախի ձայներ» խմբի համերգին` Բուրգ լե Վալանսի Ռոնի թատրոնի դահլիճում:

MEETINGS OF THE NKR MINISTER OF CULTURE AND YOUTH AFFAIRS AT THE CITY HALL OF VALENCE
On November 18, in the framework of her visit to France, NKR Minister of Culture and Youth Affairs Narine Aghabalian met with Mayor of Valence Nicolas Daragon at the Valence City Hall.
During the meeting, Nicolas Daragon informed that at the November 17 official reception taken place at the Valence City Hall with the participation of Chairman of the France-Karabakh Friendship Circle Francois Rochebloine he had stated his decision to join the France-Karabakh Friendship Circle.
Expressing her gratitude to Nicolas Daragon for the initiative, the Minister handed him on the official consent of Mayor of Stepanakert Suren Grigorian to sign a Declaration of Friendship between Valence and Stepanakert towns.
Mayor of Bourg-les-Valence Marlene Murie, Deputy Mayor of Valence Ani Kulaksezian-Romi, and NKR Permanent Representative to France Hovhannes Gevorgyan were also present at the meeting.
On the same day, the NKR Minister of Culture, Mayors of Bourg-les-Valence and Valence attended the concert of the Voices of Artsakh group, which was organized in the framework of the cultural cooperation, in accordance with the Declaration of Friendship signed between Bourg-les-Valence and Shushi towns. The concert took place at the Le Rhone Theatre of Bourg-les-Valence.