ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարի հանդիպումները Վալանսի քաղաքապետարանում
Նոյեմբերի 18-ին Ֆրանսիա այցի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը Վալանսի քաղաքապետարանում հանդիպում է ունեցել Վալանսի քաղաքապետ Նիկոլա Դարագոնի հետ:
Հանդիպման ընթացքում Նիկոլա Դարագոնը տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 17-ին Ֆրանսիա-Ղարաբաղ Բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանի ներկայությամբ Վալանսի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած պաշտոնական ընդունելության ժամանակ հայտարարել է Ֆրանսիա-Ղարաբաղ բարեկամության շրջանակին անդամակցելու իր որոշման մասին:
Շնորհակալություն հայտնելով Նիկոլա Դարագոնին այս նախաձեռնության համար` նախարարը վերջինիս է փոխանցել Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի` Վալանս և Ստեփանակերտ քաղաքների միջև Բարեկամության հռչակագիր ստորագրելու առաջարկին պաշտոնական համաձայնությունը:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև Բուրգ Լե Վալանսի քաղաքապետ Մարլեն Մուրիեն, Վալանսի փոխքաղաքապետ Անի Կուլակսեզյան-Ռոմին, Ֆրանսիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը:
Նույն օրը ԼՂՀ մշակույթի նախարարը, Բուրգ լե Վալանսի և Վալանսի քաղաքապետերը ներկա են գտնվել Բուրգ լե Վալանս և Շուշի քաղաքների միջև ստորագրված Բարեկամության հռչակագրից բխող մշակութային փոխգործակցության շրջանակներում կազմակերպված «Արցախի ձայներ» խմբի համերգին` Բուրգ լե Վալանսի Ռոնի թատրոնի դահլիճում:

Встречи министра культуры и по вопросам молодежи НКР в мэрии Валанса
18 ноября министр культуры и по вопросам молодежи Нагорно-Карабахской Республики Нарине Агабалян в рамках визита во Францию провела в мэрии Валанса встречу с мэром города Николя Дарагоном.
В ходе встречи Николя Дарагон сообщил, что 17 ноября на официальном приеме в мэрии Валанса с участием руководителя Круга дружбы Франция-Карабах Франсуа Рошблуана, он заявил о своем решении стать членом Круга дружбы Франция-Карабах.
Выразив благодарность Николя Дарагону за эту инициативу, министр передала ему от имени мэра города Степанакерт Сурена Григоряна официальное согласие подписать Декларацию о дружбе между городами Валанс и Степанакерт.
На встрече присутствовали мэр города Бург-Ле-Валанс Марлен Мурие, вице-мэр Валанса Ани Кулаксезян-Роми и Постоянный представитель НКР во Франции Ованнес Геворгян.
В тот же день министр культуры НКР, мэры городов Бург-Ле-Валанс и Валанс присутствовали в театре Рони г. Бург-Ле-Валанс на концерте группы «Голоса Арцаха», который был организован в рамках культурного сотрудничества, согласно Декларации о дружбе, подписанной между городами Бург-Ле-Валанс и Шуши.