Դեսպան Եգանյանի հանդիպել է Կանադայի արտաքին գործերի նախարարի հետ
Դեկտեմբերի 22-ին Կանադայի արտաքին գործերի նախարար Ջոն Բեյրդն ընդունեց Կանադայում ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանին:
Հանդիպման շրջանակներում անդրադարձ կատարվեց տարվա ընթացքում երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված աշխատանքներին: Շեշտվեց փոխայցելությունների կարևորությունը` ընդգծելով Կանադայի աշխատանքի և սոցիալական զարգացման ու բազմամշակութայնության նախարար Ջեյսոն Քեննիի, ապա կանադական խորհրդարանական պատվիրակությունների` Հայաստան այցերը, ինչպես նաև ՀՀ խորհրդարանական և պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունների` Կանադա այցելությունները:
Երկուստեք բարձր գնահատվեց համագործակցությունը միջազգային կազմակերպությունների, մասնավորապես Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության շրջանակներում:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, քննարկվեց 2015թ. հայ-կանադական փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:

The meeting between Ambassador Yeganian and Minister of Foreign Affairs of Canada Kenney
On December 22, Minister of Foreign Affairs of Canada John Baird received Ambassador of the Republic of Armenia to Canada Armen Yeganian.
During the meeting, the sides discussed works on the development of bilateral relations in 2014. The importance of mutual visits was stressed, including the visit of Jason Kenney, Minister of Employment and Social Development and Multiculturalism of Canada and, later on, that of the delegation of the Parliament of Canada to Armenia, as well as visits of the delegations of National Assembly of RA and Defense Ministry to Canada.
Parties commended cooperation within international organizations, particularly in the International Organisation of La Francophonie.