Շուշի քաղաքում վառվել է Համահայկական 6-րդ խաղերի ջահը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 8-ին Շուշի քաղաքում մասնակցել է Համահայկական 6-րդ խաղերի ջահի վառման հանդիսավոր արարողությանը եւ հանդես եկել ողջույնի խոսքով:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Համահայկական խաղերի ջահի վառման հանդիսավոր արարողությունն արդեն երկրորդ անգամ է տեղի ունենում Արցախում, ինչն իր մեջ շատ խոր իմաստ է պարունակում:
Երկրի ղեկավարի բնութագրմամբ` համահայկական խաղերի յուրահատկությունն այն է, որ այստեղ պարտվողներ չկան, իսկ գրանցված հաղթանակները հաղթանակ են ողջ հայ ժողովրդի համար:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ սա նաեւ լավ միջոց է` աշխարհին մեկ անգամ եւս ներկայանալու որպես քաղաքակիրթ, համախմբված, սեփական ուժերին ապավինող ժողովուրդ, որը, երկրագնդով մեկ սփռված լինելով հանդերձ, անխզելիորեն կապված է իր պատմական հայրենիքի հետ ու անում է հնարավորը հայոց անկախ պետականությունը հետեւողականորեն զարգացնելու եւ զորացնելու համար:

• 08-05-2015 16:38:31   |   |  Announcements
On 8 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan attended the festive ceremony of lighting the torch of the 6th All-Armenian Games in Shoushi and delivered there a speech there.
In his remarks President Sahakyan said that it was the second time the festive ceremony of lighting the torch of the All-Armenian Games took place in Artsakh, considering it a sign bearing profound meaning.
According to the Head of the State the unique character of the All-Armenian Games lies in the fact that there are no losers and the gained victories are victories of the whole Armenian people.
Bako Sahakyan called the games important means to appear before the world as a civilized, consolidated, self-reliant nation, which, despite being scattered across the globe, is inseparably connected with its historic homeland and does its best for the long-term development and strengthening of the independent Armenian statehood.