Ջրհեղեղի հետևանքով Պարագվայում արտակարգ դրություն է հայտարարվել
Ջրհեղեղի հետևանքով տուժած Պարագվայի մայրաքաղաքում և երկրի հինգ դեպարտամենտներում արտակարգ դրություն է հայտարարվել: Համապատասխան որոշումը կայացրել է երկրի խորհրդարանը:
Ինչպես տեղեկացնում է korrespondent.net–ը, արտակարգ դրության ռեժիմի սահմանումը հնարավորություն է տալիս իշխանություններին բյուջեից լրացուցիչ գումարներ հատկացնել անօթևան մնացածներին:
Տարերային աղետի տատճառ է դարձել Ուրուգվայ գետի վարարումը, որն այս տարի արդեն երրորդ անգամն է ափերից դուրս գալիս: Գետի ջրի մակարդակը գերազանցել է 7 մետրի նշանագիծը և մոտեցել է 1983 թվականի ցուցանիշին` 7.72 մետրի:

В Парагвае ввели чрезвычайное положение из-за наводнения
Чрезвычайное положение объявили в столице Парагвая и пяти департаментах страны, пострадавших от наводнений. Соответствующее решение в среду принял парламент страны.
Введение режима ЧП позволяет властям выделить дополнительные средства из бюджета для помощи тем, кто остался без крова. Сообщается, что в настоящее время были эвакуированы почти 50 тысяч человек.
Причиной стихийного бедствия стал разлив реки Парагвай, которая вышла из берегов уже в третий раз за год. Уровень воды превысил отметку в 7 метров и приблизился к 1983 г.., когда вода поднялась на 7,72 м.