Մարտի սկզբից Մեքսիկայում գրիպից մահացել է 80-ից ավելի մարդ
Մեքսիկայում մարտի 3-ից գրիպի հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 80-ի: korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` 2015 թվականի հոկտեմբերից երկրում մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 182 մարդ, միևնույն ժամանակ «խոզի գրիպից» A(H1N1) հոկտեմբերից մահացել է 140 մարդ, իսկ գրիպի տարբեր տեսակներից մահացածների ընդհանուր թիվը կազմել է 5,9 հազար մարդ: Գրիպն ավելի շատ տարածված է եղել Մեխիկո, Հալիսկո, Տլասկալա և Պուեբլա նահանգներում, ինչպես նաև մայրաքաղաքում:
Ավելի վաղ, տեղի իշխանությունները հայտարարել էին, որ առայժմ անհրաժեշտ չեն համարում գրիպի ալիքի հետևանքով դպրոցների փակումը, այնուամենայնիվ, շատ մասնավոր մանկապարտեզներ և դպրոցներ վիրուսի տարածումից խուսափելու նպատակով որոշել էին ժամանակավոր դադարեցնել իրենց գործունեությունը:

С начала месяца в Мексике более 80 человек умерли от гриппа
С 3 марта число умерших в Мексике от гриппа достигло 84 человек. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на министерство здравоохранения латиноамериканской страны.
Таким образом, число умерших в стране от гриппа с октября 2015 года выросло до 182. При этом от "свиного гриппа" A(H1N1) с октября скончались 140 человек.
Общее число заболевших различными видами гриппа составило 5,9 тысячи человек, а рост за неделю – почти 1,8 тысячи. Больше всего грипп затронул штаты Мехико, Халиско, Тласкала и Пуэбла, а также столицу страны.
Ранее власти заявили, что пока не считают необходимым закрывать школы на волне гриппа. При этом многие частные детские сады и школы приняли решение временно прекратить занятия из-за распространения вирусов.