Airbus A320-ի առևանգողը հանձնվել է ոստիկանությանը
EgyptAir ավիաընկերության ինքնաթիռն առևանգած Սեյիֆ  Էլդին Մուստաֆան ազատագրել է բոլոր ձերբակալվածներին և հանձնվել ոստիկաններին: korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտարարել է Կիպրոսի Ներքին գործերի նախարարությունը:
Ուղևորները և ինքնաթիռի անձնակազմը օդանավը լքել են մի քաի էտապով: Նրանցից մեկը օդաչուների խցիկով է փախել: ԶԼՄ-ները փոխանցել են Մուստաֆայի մի քանի պահանջները, մասնավորապես, նա պահանջել է քաղաքական ապաստան, իր նախկին կնոջը նամակի փոխանցում և եգիպտական բանտերից կանանց ազատում:
Հիշեցնենք, որ Airbus A320-ը պետք է թռչեր Ալեքսանդրիայից Կահիրե, սակայն թռիչքից հետո տղամարդը սպառնալով պայթեցնել իրեն պահանջել էր թռչել Լառնակա:
Ժամանելուն պես Մուսատաֆան բաց էր թողել ինքնաթիռում գտնվողների մեծ մասին, իր մոտ պահելով միայն անձնակազմին և չորս ուղևորների:

Угонщик самолета А320 сдался полиции
Угнавший пассажирский самолет авиакомпании EgyptAir Сэиф Элдин Мустафа освободил всех заложников и сдался полиции, сообщает МИД Кипра в Twitter.
Пассажиры и члены экипажа, остававшиеся на борту захваченного Airbus A320, покинули лайнер в несколько этапов. Один из них сбежал через кабину пилотов.
СМИ передавали несколько требований Мустафы: он настаивал на политическом убежище, переводчике, передаче письме своей бывшей супруге-киприотке и освобождение из египетских тюрем женщин.
Airbus A320 должен был лететь из Александрии в Каир, однако вскоре после взлета мужчина, угрожая подорвать себя, потребовал лететь в Ларнаку.
По прилету Мустафа отпустил большинство находившихся в самолете, оставив лишь экипаж и четверых пассажиров.