Աֆղանստանում ոչնչացվել է «Թալիբանի» առնվազն 30 գրոհային
Աֆղանստանի զինված ուժերը ոչնչացրել են «Թալիբան» շարժման առնվազն 30 գրոհայինների երկրի արևելքում գտնվող Նանգարհար նահանգում: tass.ru-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտնել է Hama Press գործակալությունը:
Նշվում է ռազմական օպերացիան անցկացվել է օդային ուժերի օգնությամբ: Տարածաշրջանային ոստիկանության տվյալներով` այն անցկացվել է բանակի և հատուկ ծառայությունների միացյալ ուժերով:
Աֆղանական կողմից կորուստների մասին տեղեկություններ առայժմ չեն ստացվել: «Թալիբան» շարժման հետ մարտերը նոր ուժով բռնկվեցին նախորդ շաբաթ` աֆղանական բանակի պահակակետերի վրա գրոհայինների հարձակումից հետո:

СМИ: не менее 30 боевиков "Талибана" ликвидированы в Афганистане
Вооруженные силы Афганистана ликвидировали по меньшей мере 30 боевиков движения "Талибан" (запрещена в РФ) в провинции Нангархар на востоке страны. Об этом сообщило агентство Hama Press.
Военная операция велась при поддержке воздушных сил. По данным региональной полиции, она проводилась объединенными силами армии и спецслужб. Информации о потерях с афганской стороны не поступало.
Бои с группировкой "Талибан" в провинции Нангархар вспыхнули с новой силой на прошлой неделе после атаки боевиков на блокпосты афганской армии.