Բակո Սահակյանը Սերժ Սարգսյանի հետ միասին, երկու հայկական պետությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաների ուղեկցությամբ այցելել է Եռաբլուր պանթեոն
• 21-09-2016 14:43:49   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Սեպտեմբերի 21-ին Հայաստանի Հանրապետության 25-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ միասին, երկու հայկական պետությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաների ուղեկցությամբ  այցելել է Եռաբլուր պանթեոն եւ ծաղիկներ ու ծաղկեպսակներ դրել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկի եւ Արցախյան պատերազմում զոհված ազատամարտիկների հուշարձաններին:
Նույն օրը հայկական երկու պետությունների ղեկավարները Երեւանի Հանրապետության հրապարակում ներկա են գտնվել Անկախության տոնի զորահանդեսին:

Арцах Бако Саакян вместе с Сержем Саргсяном посетил в сопровождении высокопоставленных официальных лиц двух армянских государств пантеон «Ераблур»
• 21-09-2016 14:43:49   | Армения  |  Пресс-релизы
21 сентября  по случаю 25-летия Республики Армения Президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с Президентом Республики Армения Сержем Саргсяном посетил в сопровождении высокопоставленных официальных лиц двух армянских государств пантеон «Ераблур» и возложил цветы и венки к могилам спарапета Вазгена Саркисяна, полководца Андраника и воинов, погибших во время Арцахской освободительной войны.
В тот же день на площади Республики в Ереване руководители двух армянских государств присутствовали на военном параде по случаю Дня независимости.