• 18-04-2017 14:50:36   |   |  Քաղաքական
ՄԱԿ-ում Հյուսիսային Կորեայի մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Կիմ Ին Ռենը մեղադրել է ԱՄՆ-ին վտանգավոր պայմաններ ստեղծելու մեջ։ korrespondent.net-ի փոխանցմամբ՝  նա կարծիք է հայտնել, որ ցանկացած պահի կարող է միջուկային պատերազմ սկսվել։
Կին Ին Ռենը ԱՄՆ-ի և Հարավային Կորեայի զորավարժությունները բնութագրել է որպես ամենախոշորը և ագրեսիվը, ինչպես նաև հայտարարել, որ իր երկիրը պատրաստ է արձագանքել պատերազմի ցանկացած ռեժիմի։
Սրան ի պատասխան՝ ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Մայք Պենսը հայտարարել է, որ Սպիտակ տունն աշխատելու է իր աջակիցների հետ Կորեական թերակղզու ճգնաժամը լուծելու համար։
Նշվում է, որ ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Պենտագոնի ղեկավար Ջեյմս Մեթիսը հանձնարարել էր ԱՄՆ-ի միջուկային ներուժի գնահատում իրականացնել։

КНДР: Ядерная война может вспыхнуть в любой момент
Заместитель постоянного представителя Северной Кореи в ООН Ким Ин-Рен обвинил США в создании опасных условий. По его мнению, из-за этого в любой момент может вспыхнуть термоядерная война, сообщает The Guardian.
Ким Ин-Рен описал учения США и Южной Кореи как самое крупное и агрессивное, а также заявил, что его страна "готова реагировать на любой режим войны".
В ответ на это вице-президент США Майк Пенс заявил, что Белый дом будет работать со своими союзниками в азиатско-тихоокеанском регионе для мирного разрешения кризиса на Корейском полуострове.
Напомним, ранее сообщалось, что глава Пентагона Джеймс Мэттис поручил провести оценку ядерного потенциала США.