Վիճաբանություն Սիսավան փողոցում. 1 անձ ձերբակալվել է
Հունիսի 20-ին՝ ժամը 13-ի սահմաններում, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնում ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Սիսավան փողոցում քաղաքացիներ են վիճաբանում։
Դեպքի վայր են մեկնել Քրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և Համայնքային ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի օպերատիվ խմբերը։
Պարզվել է, որ Սիսավան փողոցում կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանություն է եղել, գործի է դրվել նաև հրազեն։
Միջադեպի արդյունքում տարբեր բժշկական հաստատություններ է տեղափոխվել 4 անձ, որոնց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Մեկ անձ ձերբակալվել է։ Ձեռնարկվում են միջոցառումներ վիճաբանության մասնակիցների ողջ շրջանակը պարզելու և հայտնաբերելու ուղղությամբ։

20 июня, около 13:00, в оперативный центр МВД поступил сигнал о том, что на улице Сисаван в Ереване граждане спорят.
На место происшествия выехали оперативные группы уголовной полиции Еревана и муниципальной полиции района Малахия.
Установлено, что на улице Сисаван произошел спор по бытовым вопросам, также было использовано огнестрельное оружие.
В результате инцидента 4 человека были доставлены в различные медицинские учреждения, их жизни ничего не угрожает.
Один человек был арестован. Предпринимаются меры по установлению и обнаружению всех участников спора.