Տեղի է ունեցել Ազատ տնտեսական գոտիների հարցերով միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում հունիսի 22-ին տեղի է ունեցել Ազատ տնտեսական գոտիների հարցերով միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը, որը վարել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար, հանձնաժողովի նախագահ Գևորգ Պապոյանը։
Քննարկվել են հանձնաժողովի նախորդ նիստի ընթացքում տրված հանձնարարականների արդյունքները, մասնավորապես՝ ԱՏԳ կազմակերպիչների և շահագործողների ներկայացրած հաշվետվությունների և հայտարարագրերի հիման վրա 2025 թվականի գործունեության արդյունքները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտու առկա վիճակին վերաբերող հարցերին, ինչպես նաև քննարկվել ազատ տնտեսական գոտիների զարգացմանն ուղղված հետագա անելիքները։

22-06-2026 18:46:06 | Армения | Пресс-релизы
22 июня в Министерстве экономики РА прошло заседание межведомственной комиссии по вопросам свободных экономических зон, которое возглавил министр экономики РА, председатель комиссии Геворг Папоян.
Обсуждались результаты поручений, данных на предыдущем заседании комиссии, в частности, на основе отчетов и деклараций организаторов и операторов СЭЗ были рассмотрены результаты деятельности за 2025 год.
Также был рассмотрен вопрос о текущем состоянии свободной экономической зоны «Мегри», а также обсуждены дальнейшие шаги по развитию свободных экономических зон.