Տեղի է ունեցել Ազատ տնտեսական գոտիների հարցերով միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում հունիսի 22-ին տեղի է ունեցել Ազատ տնտեսական գոտիների հարցերով միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը, որը վարել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար, հանձնաժողովի նախագահ Գևորգ Պապոյանը։
Քննարկվել են հանձնաժողովի նախորդ նիստի ընթացքում տրված հանձնարարականների արդյունքները, մասնավորապես՝ ԱՏԳ կազմակերպիչների և շահագործողների ներկայացրած հաշվետվությունների և հայտարարագրերի հիման վրա 2025 թվականի գործունեության արդյունքները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտու առկա վիճակին վերաբերող հարցերին, ինչպես նաև քննարկվել ազատ տնտեսական գոտիների զարգացմանն ուղղված հետագա անելիքները։

A meeting of the interdepartmental commission on free economic zones has taken place.
The meeting of the inter-agency commission on Free Economic Zones was held at the Ministry of Economy of the Republic of Armenia on June 22, chaired by the Minister of Economy and chairman of the commission, Gevorg Papoyan.
The results of the assignments given during the previous meeting of the commission were discussed, particularly the outcomes of the activities for 2025 based on the reports and declarations submitted by the organizers and operators of the FEZs.
Questions regarding the current status of the "Meghri" free economic zone were also addressed, as well as the further actions aimed at the development of free economic zones were discussed.