Թուրքիան բարձր է գնահատում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության բանակցություններում ձեռք բերված առաջընթացը. Նուման Քուրթուլմուշ
• 24-06-2026 13:23:08   | Հայաստան  |  Ի՞նչ է գրում մամուլը
1lurer. Բաքվում Իսլամական համագործակցության կազմակերպության երկրների խորհրդարանական միության 20-րդ նստաշրջանում Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի նախագահ Նուման Քուրթուլմուշը հայտարարել է, որ Անկարան բարձր է գնահատում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև բանակցային գործընթացն ու խաղաղության բանակցություններում ձեռք բերված առաջընթացը:
Նրա խոսքով՝ Թուրքիան հույս ունի, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև վերջնական խաղաղություն կհաստատվի։
«Հուսով եմ, որ տարածաշրջանում կայուն և անկեղծ խաղաղություն կհաստատվի Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև։ Հարավային Կովկասը կդառնա խաղաղության, հանգստության և կայունության տարածաշրջան»,- ասել է Քուրթուլմուշը։

Turkey values the progress made in the peace negotiations between Azerbaijan and Armenia, said Numan Kurtulmuş.
• 24-06-2026 13:20:08   | Armenia  |  Press of Diaspora
1lurer. During the 20th session of the Parliamentary Union of the Organization of Islamic Cooperation in Baku, the President of the Grand National Assembly of Turkey, Numan Kurtulmuş, stated that Ankara highly values the negotiation process between Azerbaijan and Armenia and the progress made in peace talks.
According to him, Turkey hopes that a final peace will be established between Azerbaijan and Armenia.
«I hope that a stable and sincere peace will be established between Azerbaijan and Armenia in the region. The South Caucasus will become a region of peace, tranquility, and stability,» Kurtulmuş said.