Ալֆրեդ Քոչարյանը և Տիգրան Վիրաբյանը վերանշանակվել են ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալների պաշտոններում
Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 6.1-ին մասով և 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ ՀՀ վարչապետի համապատասխան որոշումներով Ալֆրեդ Քոչարյանը և Տիգրան Վիրաբյանը վերանշանակել են Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալների պաշտոնում:
Ալֆրեդ Քոչարյանը կշարունակի համակարգել պատմության և մշակույթի հուշարձանների պահպանության և մշակութային ժառանգության, իսկ Տիգրան Վիրաբյանը՝ ժամանակակից արվեստի և գրահրատարակչության ոլորտները:
Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 6-րդ հոդվածի 3.1-ին մասով և 9-րդ հոդվածի 7-րդ մասով` ՀՀ վարչապետի համապատասխան որոշումներով Սարգիս Հայոցյանը վերանշանակվել է Բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտեի նախագահի, իսկ Սիրանուշ Դվոյանը՝ Լեզվի կոմիտեի նախագահի պաշտոնում:

Alfred Kocharyan and Tigran Virabyan have been reappointed as deputy ministers of the Ministry of Education, Science, Culture and Sports.
28-08-2026 18:40 Armenia Press release
Guided by Article 6.1 of the Law on Public Service and Article 9, Part 1, the Prime Minister of the Republic of Armenia has reappointed Alfred Kocharyan and Tigran Virabyan as Deputy Ministers of Education, Science, Culture, and Sports.
Alfred Kocharyan will continue to coordinate the preservation of historical and cultural monuments and cultural heritage, while Tigran Virabyan will oversee contemporary art and publishing.
Guided by Article 3.1 of the Law on Public Service and Article 9, Part 7, the Prime Minister of the Republic of Armenia has reappointed Sargis Hayotsyan as the Chairman of the Committee of Higher Education and Science, and Siranush Dvoyan as the Chairman of the Language Committee.