Գարեգին Խաչատրյանը վերանշանակվել է ՔՏՀԱՏՄ ղեկավարի, իսկ Վաղարշակ Մատիկյանը՝ կրթության տեսչական մարմնի ղեկավարի պաշտոնում
29-08-2026 14:07 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Գարեգին Խաչատրյանը վերանշանակվել է քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի պաշտոնում, իսկ Վաղարշակ Մատիկյանը՝ կրթության տեսչական մարմնի ղեկավարի պաշտոնում։
«Ղեկավարվելով «Տեսչական մարմինների մասին» օրենքի 8-րդ հոդվածի 1-ին մասով, «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 6-րդ հոդվածի 3.1-ին մասով և 9-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝
Քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գարեգին Խաչատրյանին վերանշանակել քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի պաշտոնում»,- ասված է վարչապետի որոշման մեջ:
Կրթության տեսչական մարմնի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վաղարշակ Մատիկյանին վերանշանակել կրթության տեսչական մարմնի ղեկավարի պաշտոնում»

Гарегин Хачатрян назначен на должность руководителя КТГТМ, а Вагаршак Матикян - на должность руководителя инспекционного органа образования.
29-08-2026 14:07 Армения Пресс-релизы
По решению премьер-министра Армении Никола Пашиняна, Гарегин Хачатрян назначен на должность руководителя инспекционного органа по градостроительству, технической и пожарной безопасности, а Вагаршак Матикян — на должность руководителя инспекционного органа по образованию.
«Руководствуясь частью 1 статьи 8 Закона о инспекционных органах, частью 3.1 статьи 6 Закона о государственной службе и частью 3 статьи 9»
«Временно исполняющего обязанности руководителя инспекционного органа по градостроительству, технической и пожарной безопасности Гарегина Хачатряна назначить на должность руководителя инспекционного органа по градостроительству, технической и пожарной безопасности»,- говорится в решении премьер-министра:
«Временно исполняющего обязанности руководителя инспекционного органа по образованию Вагаршака Матикяна назначить на должность руководителя инспекционного органа по образованию»