Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հունաստանի դեսպանի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Խրիստոս Սոֆիանոպուլոսին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին փոխգործակցության և Հայաստան–Հունաստան հարաբերությունների զարգացմանը նպաստելու համար։ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է երկկողմ համագործակցության լայն օրակարգը և շեշտել Հունաստանի կողմից ՀՀ Կառավարության բարեփոխումների արդյունավետ իրականացման գործում ցուցաբերվող օժանդակության կարևորությունը։
Խրիստոս Սոֆիանոպուլոսն իր հերթին հավելել է, որ երկու երկրների միջև առկա է քաղաքական ակտիվ երկխոսություն, և վստահություն հայտնել, որ առևտրատնտեսական կապերն առաջիկայում էլ ավելի կզարգանան ու կընդլայնվեն։

The Prime Minister has had a farewell meeting with the Ambassador of Greece.
Prime Minister Nikol Pashinyan has received the Ambassador of Greece to Armenia, Christos Sofianopoulos, who is completing his diplomatic mission in our country.
The Prime Minister thanked the ambassador for his contribution to the cooperation and development of Armenia–Greece relations. Nikol Pashinyan emphasized the broad agenda of bilateral cooperation and highlighted the importance of Greece's support in the effective implementation of the Armenian Government's reforms.
Christos Sofianopoulos, for his part, added that there is an active political dialogue between the two countries and expressed confidence that trade and economic ties will further develop and expand in the near future.
At the end of the meeting, the Prime Minister wished the ambassador success in his future endeavors.