Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հունաստանի դեսպանի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Խրիստոս Սոֆիանոպուլոսին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին փոխգործակցության և Հայաստան–Հունաստան հարաբերությունների զարգացմանը նպաստելու համար։ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է երկկողմ համագործակցության լայն օրակարգը և շեշտել Հունաստանի կողմից ՀՀ Կառավարության բարեփոխումների արդյունավետ իրականացման գործում ցուցաբերվող օժանդակության կարևորությունը։
Խրիստոս Սոֆիանոպուլոսն իր հերթին հավելել է, որ երկու երկրների միջև առկա է քաղաքական ակտիվ երկխոսություն, և վստահություն հայտնել, որ առևտրատնտեսական կապերն առաջիկայում էլ ավելի կզարգանան ու կընդլայնվեն։

Премьер-министр провел прощальную встречу с послом Греции.
Премьер-министр Никол Пашинян принял чрезвычайного и полномочного посла Греции в Армении Христоса Софианопулоса, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Премьер-министр поблагодарил посла за содействие в развитии отношений между Арменией и Грецией. Никол Пашинян подчеркнул широкий повестку двустороннего сотрудничества и отметил важность поддержки, оказываемой Грецией в эффективной реализации реформ правительства РА.
Христос Софианопулос, в свою очередь, добавил, что между двумя странами существует активный политический диалог и выразил уверенность, что торгово-экономические связи в ближайшее время будут развиваться и расширяться.