ՔԻՇՆԵՎՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼՈՒ Է ԱՊՀ ՀԱԿԱՄԵՆԱՇՆՈՐՀԱՅԻՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ<br /> ՄԻՋՊԵՏԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴԻ 27-ՐԴ ՆԻՍՏԸ <br />
ՔԻՇՆԵՎՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼՈՒ Է ԱՊՀ ՀԱԿԱՄԵՆԱՇՆՈՐՀԱՅԻՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ
ՄԻՋՊԵՏԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴԻ 27-ՐԴ ՆԻՍՏԸ
• 03-06-2008 20:20:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Աշոտ Շահնազարյանը հունիսի 3-ին մեկնել է Քիշնեւ` մասնակցելու ԱՊՀ հակամենաշնորհային քաղաքականության միջպետական խորհրդի 27-րդ նիստին: Նիստի ընթացքում կքննարկվեն ԱՊՀ անդամ-երկրներում հացահատիկի շուկայում մրցակցության վիճակի, սպառողների իրավունքների պաշտպանության նպատակով ԱՊՀ անդամ-երկրների միջեւ կնքված համաձայնագրի կատարման, հակամենաշնորհային օրենսդրության խախտումների առնչությամբ համատեղ հետազոտությունների արդյունքների, նախորդ նիստի ընթացքում ընդունված որոշումների կատարման մասին եւ այլ հարցեր: Ըստ հանձնաժողովի հաղորդագրության, Ա.Շահնազարյանը կմասնակցի նաեւ «Մրցակցային միջավայրը գլոբալիզացիայի պայմաններում» միջազգային համաժողովին:

В КИШИНЕВЕ СОСТОИТСЯ 27 ЗАСЕДАНИЕ МЕЖГОСУДАРСТВЕННОГО<br /> СОВЕТА ПО АНТИМОНОПОЛЬНОЙ ПОЛИТИКЕ СНГ<br />
В КИШИНЕВЕ СОСТОИТСЯ 27 ЗАСЕДАНИЕ МЕЖГОСУДАРСТВЕННОГО
СОВЕТА ПО АНТИМОНОПОЛЬНОЙ ПОЛИТИКЕ СНГ
• 03-06-2008 20:20:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 3 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. Председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции РА Ашот Шахназарян 3 июня отбыл в Кишинев для участия в работе 27 заседания Межгосударственного совета СНГ по антимонопольной политике. На заседании будут обсуждены состояние конкуренции на рынке зерна в странах СНГ, выполнение соглашения между странами СНГ, подписанного с целью защиты прав потребителя, итоги совместных исследований в связи с нарушениями антимонопольного законодательства, выполнение принятых на предыдущем заседании решений и т.д. Как передают из комиссии, А.Шахназарян примет участие также в конференции "конкурентная среда в условиях глобализации".