ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 11-13-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ «ՄԱՐԴՈՒ<br /> ԱՌՈՂՋՈՒԹՅՈՒՆԸ» ԱԶԳԱՅԻՆ ԳԻՏԱԲԺՇԿԱԿԱՆ 5-ՐԴ ԿՈՆԳՐԵՍԸ<br />
ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 11-13-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ «ՄԱՐԴՈՒ
ԱՌՈՂՋՈՒԹՅՈՒՆԸ» ԱԶԳԱՅԻՆ ԳԻՏԱԲԺՇԿԱԿԱՆ 5-ՐԴ ԿՈՆԳՐԵՍԸ
• 06-10-2006 14:18:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ Առողջապահության նախարարության եւ առողջապահության հիմնահարցերով զբաղվող մի շարք կազմակերպությունների նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 11-13-ը Առողջապահության ազգային ինստիտուտում կանցկացվի «Մարդու առողջությունը» ազգային գիտաբժշկական 5-րդ կոնգրեսը: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց կոնգրեսի կազմկոմիտեի նախագահ Դավիթ Պետրոսյանը: Նա նշեց, որ կոնգրեսում կներկայացվեն 40 գիտական աշխատանքներ: Դ.Պետրոսյանը հայտնեց նաեւ, որ Առողջապահության ազգային ինստիտուտում կոնգրեսի օրերին կգործի նաեւ միջազգային ցուցահանդես, որին կմասնակցեն հայրենական եւ արտասահմանյան դեղագործական, բուժտեխնիկա արտադրող, բժշկական ծառայություններ մատուցող մոտ 15 ձեռնարկություններ: Դ.Պետրոսյանը նշեց, որ կոնգրեսի բացման օրը տեղի կունենա նաեւ Անահիտ Չիբուխչյանի` Արցախյան պատերազմին մասնակցած բժիշկների մասին պատմող, «Արարման 6-րդ օրը» փաստավավերագրական գրքի շնորհանդեսը: Շնորհանդեսին կհաջորդի գրքի հերոս 107 բժիշկներին ՀՀ Առողջապահության նախարարության պատվոգրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:

"PERSON'S HEALTH" 5th NATIONAL SCIENTIFIC-MEDICAL CONGRESS<br /> TO BE HELD IN YEREVAN ON OCTOBER 11-13<br /> TO BE HELD IN YEREVAN ON OCTOBER 11-13
"PERSON'S HEALTH" 5th NATIONAL SCIENTIFIC-MEDICAL CONGRESS
TO BE HELD IN YEREVAN ON OCTOBER 11-13
• 06-10-2006 14:18:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, OCTOBER 6, NOYAN TAPAN. The "Person's Health" 5th national scientific-medical congress will be held on October 11-13 at the National Institute of Health, on the initiative of the RA Health Care Ministry and a number of organizations being engaged in problems of health care. Davit Petrosian, the Chairman of the organization committee of the congress informed the Noyan Tapan correspondent about it. He mentioned that 40 scientific works will be presented at the congress. D.Petrosian also stated that an international exhibition will function at the National Institute of Health during the congress days in which about 15 home and foreign pharmacy, medical technics producing, medical services enterprises will participate. D.Petrosian mentioned that the presentation of Anahit Chiboukhchian's "6th day of Creation" documentary book telling about doctors participated in the Artsakh war will also take place on day of opening of the congress. The presentation will be followed by the solemn ceremony of giving diplomas of the RA Health Care Ministry to 107 doctors who became heroes of the books.