ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 11-13-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ «ՄԱՐԴՈՒ<br /> ԱՌՈՂՋՈՒԹՅՈՒՆԸ» ԱԶԳԱՅԻՆ ԳԻՏԱԲԺՇԿԱԿԱՆ 5-ՐԴ ԿՈՆԳՐԵՍԸ<br />
ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 11-13-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ «ՄԱՐԴՈՒ
ԱՌՈՂՋՈՒԹՅՈՒՆԸ» ԱԶԳԱՅԻՆ ԳԻՏԱԲԺՇԿԱԿԱՆ 5-ՐԴ ԿՈՆԳՐԵՍԸ
• 06-10-2006 14:18:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ Առողջապահության նախարարության եւ առողջապահության հիմնահարցերով զբաղվող մի շարք կազմակերպությունների նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 11-13-ը Առողջապահության ազգային ինստիտուտում կանցկացվի «Մարդու առողջությունը» ազգային գիտաբժշկական 5-րդ կոնգրեսը: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց կոնգրեսի կազմկոմիտեի նախագահ Դավիթ Պետրոսյանը: Նա նշեց, որ կոնգրեսում կներկայացվեն 40 գիտական աշխատանքներ: Դ.Պետրոսյանը հայտնեց նաեւ, որ Առողջապահության ազգային ինստիտուտում կոնգրեսի օրերին կգործի նաեւ միջազգային ցուցահանդես, որին կմասնակցեն հայրենական եւ արտասահմանյան դեղագործական, բուժտեխնիկա արտադրող, բժշկական ծառայություններ մատուցող մոտ 15 ձեռնարկություններ: Դ.Պետրոսյանը նշեց, որ կոնգրեսի բացման օրը տեղի կունենա նաեւ Անահիտ Չիբուխչյանի` Արցախյան պատերազմին մասնակցած բժիշկների մասին պատմող, «Արարման 6-րդ օրը» փաստավավերագրական գրքի շնորհանդեսը: Շնորհանդեսին կհաջորդի գրքի հերոս 107 բժիշկներին ՀՀ Առողջապահության նախարարության պատվոգրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:

С 11 ПО 13 ОКТЯБРЯ В ЕРЕВАНЕ СОСТОИТСЯ 5-ЫЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ<br /> НАУЧНО-МЕДИЦИНСКИЙ КОНГРЕСС "ЗДОРОВЬЕ ЧЕЛОВЕКА"<br /> " />
С 11 ПО 13 ОКТЯБРЯ В ЕРЕВАНЕ СОСТОИТСЯ 5-ЫЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ
НАУЧНО-МЕДИЦИНСКИЙ КОНГРЕСС "ЗДОРОВЬЕ ЧЕЛОВЕКА"
• 06-10-2006 14:18:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 6 ОКТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. По инициативе Министерства здравоохранения РА и ряда занимающихся проблемами здравоохранения организаций с 11 по 13 октября в Национальном институте здравоохранения состоится 5-ый Национальный научно-медицинский конгресс "Здоровье человека". Об этом корреспонденту "НОЯН ТАПАН" сообщил председатель оргкомитета конгресса Давид Петросян. Он отметил, что на конгрессе будут представлены 40 научных трудов. Д.Петросян сообщил также, что В Национальном институте здравоохранения в дни конгресса будет действовать также международная выставка, в которой примут участие отечественные и иностранные фармакологические компании, производители медицинской техники, около 15 предприятий, предлагающих медицинские услуги. Д.Петросян отметил, что в день открытия конгресса состоится презентация документальной книги Анаит Чибухчян о принимавших участие в Арцахской войне врачах - "6-ой день сотворения мира". За презентацией последует торжественная церемония вручения грамот Министерства здравоохранения 107 врачам - героям книги.