Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանից եւ Ամերիկայից ժամանած բարերարներ Սերգեյ եւ Նիկոլայ Սարկիսովների ու Արամայիս Պարոնյանի հետ
• 23-09-2011 20:08:13   |   |  Քաղաքական
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանից եւ Ամերիկայից ժամանած բարերարներ Սերգեյ եւ Նիկոլայ Սարկիսովների ու Արամայիս Պարոնյանի հետ: Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերարներին Արցախում դպրոցաշինությանը աջակցելու համար` նշելով այս ոլորտի առանձնակի կարեւորությունը մեր հանրապետության կյանքում: Քննարկվել են նաեւ ԼՂՀ-ում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր: Հանդիպմանը մասնակցում էր կրթության եւ գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը:

Бако Саакян принял благотворителей из Российской Федерации и США Сергея и Николая Саркисовых и Арамаиса Пароняна
• 23-09-2011 20:08:13   |   |  Политика
23 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял благотворителей из Российской Федерации и США Сергея и Николая Саркисовых и Арамаиса Пароняна. Глава государства выразил признательность благотворителям за содействие строительству школ в Арцахе, подчеркнув особую важность, которую придают в нашей стране развитию данной сферы. Были также обсуждены вопросы, связанные с осуществлением в НКР ряда других программ. Во встрече принял участие министр образования и науки Владик Хачатрян.