Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանից եւ Ամերիկայից ժամանած բարերարներ Սերգեյ եւ Նիկոլայ Սարկիսովների ու Արամայիս Պարոնյանի հետ
• 23-09-2011 20:08:13   |   |  Քաղաքական
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանից եւ Ամերիկայից ժամանած բարերարներ Սերգեյ եւ Նիկոլայ Սարկիսովների ու Արամայիս Պարոնյանի հետ: Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերարներին Արցախում դպրոցաշինությանը աջակցելու համար` նշելով այս ոլորտի առանձնակի կարեւորությունը մեր հանրապետության կյանքում: Քննարկվել են նաեւ ԼՂՀ-ում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր: Հանդիպմանը մասնակցում էր կրթության եւ գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը:

Bako Sahakyan received philanthropists Sergey and Nikolay Sarkisovs from the Russian Federation and Aramayis Paronyan from the USA
• 23-09-2011 20:08:13   |   |  Politics
On 23 September President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received philanthropists Sergey and Nikolay Sarkisovs from the Russian Federation and Aramayis Paronyan from the USA. The Head of the State expressed gratitude to the philanthropists for assisting the school building process in Artsakh underlying special significance of this sphere for our country. Issues related to carrying out some other projects in the NKR were also discussed during the meeting. Minister of education and science Vladik Khachatryan partook at the meeting.