Ղարաբաղից տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրում փոփոխություններ են եղել
29.06.2026 17:33
armtimes.com  Ղարաբաղից տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրում կատարվել են մի շարք փոփոխություններ, որոնց...
armtimes.com  Ղարաբաղից տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրում կատարվել են մի շարք փոփոխություններ, որոնց նպատակն է լավարկել եղած պայմանները և նպաստել, որ ավելի շատ ընտանիքներ օգտվեն։   Այս մասին ասուլիսի ժամանակ ասել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության կառուցվածքային ստորաբաժանումների առանձին գործառույթներ համակարգող խորհրդական Գայանե Ղարագյոզյան։   «Առաջին փոփոխությունը վերաբերում է ամուսնալուծված ընտանիքներին։ Խնդիրներ էին լինում, երբ անչափահաս երեխաները մի ծնողի խնամքի...
«STEP ai – արհեստական բանականություն» ուսումնական ծրագրի առաջին շրջանավարտները ստացել են ավարտական հավաստագրերը
29.06.2026 17:27
Ամփոփվել է «STEP ai – արհեստական բանականություն» եռամյա ուսումնական ծրագիրը․ առաջին շրջանավարտները ներկայացրել են նախագծային...
Ամփոփվել է «STEP ai – արհեստական բանականություն» եռամյա ուսումնական ծրագիրը․ առաջին շրջանավարտները ներկայացրել են նախագծային աշխատանքներ և ստացել ավարտական հավաստագրեր։    Ավարտական միջոցառմանը մասնակցել են ԿԳՄՍ նախարարության հանրակրթության և արտադպրոցական ծրագրերի մշակման և իրականացման բաժնի պետ Սուսաննա Ազատյանը, դպրոցների տնօրեններ, ուսուցիչներ, նախարարության հանրակրթության վարչության, ԿԶՆԱԿ-ի ներկայացուցիչներ։   Երևանի թիվ 112 ավագ և Էջմիածնի Էօրնեկեան դպրոցի 12-րդ դասարանցիների ներկայացված նախագծերը փաստել են՝ STEP.ai ծրագիրը զարգացնում...
Կասեցվել է «Թամարա» ապրանքանիշի երեք արտադրատեսակների արտադրությունը
29.06.2026 17:22
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից «Թամարա» ընկերությանը պատկանող կաթնամթերքի արտադրամասում (Կոտայքի մարզ, ք․ Աբովյան) իրականացված...
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից «Թամարա» ընկերությանը պատկանող կաթնամթերքի արտադրամասում (Կոտայքի մարզ, ք․ Աբովյան) իրականացված ստուգման արդյունքում պարզվել է, որ արտադրվել է սննդամթերքի անվտանգության ոլորտի իրավական ակտերով սահմանված անվտանգության և սննդամթերքի հիգիենային ներկայացվող պահանջների անհամապատասխանությամբ վտանգավոր սննդամթերք։   Փորձաքննության ներկայացված «Կաթնաշոռ դասական 7%», «Թան չգազավորված» արտադրատեսակների նմուշները՝ «Խմորասնկեր», «Բորբոսասնկեր» ցուցանիշներով, «Վանիլային պաղպաղակ կաթնայուղի փոխարինիչով» արտադրատեսակի նմուշը «Կաթնայուղի զանգվածային մաս» ցուցանիշով, չեն համապատասխանել...
Փաշինյանը զբաղվում է ամեն ինչով՝ բացի բուն վարչապետությունից. պետական համակարգը կաթվածահար է լինում
29.06.2026 17:17
Կարեն Սարգսյան, Եվրաատլանտյան ինտեգրացիոն պլատֆորմի նախագահ, սոցիոլոգ-վերլուծաբան                 ...
Կարեն Սարգսյան, Եվրաատլանտյան ինտեգրացիոն պլատֆորմի նախագահ, սոցիոլոգ-վերլուծաբան                       Տեսանյութն ամբողջությամբ՝  https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/lav-ch-e-or-yan-162160212 ...
Շնորհակալություն պետք է հայտնենք Պուտինին․ եթե նա չլիներ, հայությունն այսօր չէր շարժվի դեպի Եվրոպաա
29.06.2026 17:10
Լևոն Շիրինյան, Քրիստոնեա - Ժողովրդավարական կուսակցության նախագահ Տեսանյութն ամբողջությամբ՝ https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/kremle-p-owrhn-e-162133411 ...
ԲԸՏՄ-ն և ԵՊՀ-ն ընդլայնում են համագործակցությունը՝ համադրելով գիտական ներուժն ու տեսչական փորձը
29.06.2026 17:00
ՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի ղեկավար Հովհաննես Մարտիրոսյանը, Երևանի պետական համալսարանի աշխարհագրության և երկրաբանության...
ՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի ղեկավար Հովհաննես Մարտիրոսյանը, Երևանի պետական համալսարանի աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի դեկան Սարգիս Քելյանը, կենսաբանության ֆակուլտետի դեկան Կարեն Ղազարյանը վերաստորագրել են համագործակցության հուշագրերը։    Փաստաթղթերի հիմնական նպատակն է խթանել ոլորտում կրթական ծրագրերի շարունակական կատարելագործումը, հզորացնելով մասնագիտական ուսուցման գործնական բաղադրիչը և մշակել արդի պահանջներին համահունչ ընթացիկ ու հեռահար ծրագրեր։   Այս փոխգործակցությունն ունի ձևավորված հարուստ պատմություն․ նախորդ 5 տարիների ընթացքում...
Հունիսի 30-ից Երևանի մի շարք փողոցներում երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն կկատարվի
29.06.2026 16:36
Հունիսի 30-ից Երևանի մի շարք փողոցներում երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն կկատարվի:    Հունիսի 30-ից երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն կկատարվի...
Հունիսի 30-ից Երևանի մի շարք փողոցներում երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն կկատարվի:    Հունիսի 30-ից երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն կկատարվի Խանջյան փողոցում, մասնավորապես` Բուզանդի - Խանջյան փողոցների խաչմերուկից մինչև Խանջյան - Չայկովսկու փողոցների խաչմերուկ, բացառությամբ շրջիկ առևտուր իրականացնող փոխադրամիջոցների համար կազմակերպված կայանատեղիից, այլ փոխադրամիջոցների կանգառը կարգելվի:    Երևանի...
ՔՊ-ում կորոշեն ԱԺ փոխնախագահների թեկնածուներին
29.06.2026 16:32
Ազգային ժողովի փոխնախագահների պաշտոնների համար պայքարն այսօր երեկոյան կհանգուցալուծվի:   «Ազատության» տեղեկություններով՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունն այսօրվա...
Ազգային ժողովի փոխնախագահների պաշտոնների համար պայքարն այսօր երեկոյան կհանգուցալուծվի:   «Ազատության» տեղեկություններով՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունն այսօրվա նիստում փակ, գաղտնի քվեարկությամբ որոշում կկայացնի:   Խորհրդարանի երկու փոխխոսնակների պաշտոններին հավակնում են ԱԺ նախագահի թեկնածուի ընտրություններում չհաջողած Հայկ Կոնջորյանը, ՔՊ փոխնախագահ Վահագն Ալեքսանյանը, Եվրոպական ինտեգրման ու պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախագահներ Արման Եղոյանն ու Արուսյակ Ջուլհակյանը, ինչպես նաև պատգամավոր Ալխաս Ղազարյանը:   Անցյալ շաբաթ ԱԺ նախագահի թեկնածու ընտրվեց...
Վենեսուելայում երկրաշարժերից հետո գրեթե 1,8 միլիոն մարդ հումանիտար օգնության կարիք ունի. ՄԱԿ
29.06.2026 16:27
Վենեսուելայում տեղի ունեցած երկրաշարժերից հետո գրեթե 1,8 միլիոն մարդ, այդ թվում՝ շուրջ 680 հազար երեխա,...
Վենեսուելայում տեղի ունեցած երկրաշարժերից հետո գրեթե 1,8 միլիոն մարդ, այդ թվում՝ շուրջ 680 հազար երեխա, մարդասիրական օգնության կարիք ունի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասվում է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) հայտարարության մեջ։Վենեսուելայում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչ Մանուել Ռոդրիգես Պումարոլի խոսքով՝ երկրի հիվանդանոցներն «աշխատում են հնարավորությունների առավելագույն չափով, հազարավոր երեխաներ զուրկ են մաքուր ջրի հուսալի հասանելիությունից, իսկ շատ դպրոցներ լուրջ վնասվածքներ են ստացել»։ Նշվում է, որ...

В программе государственной поддержки обеспечения жильем семей, перемещенных из Карабаха, произошли изменения.
29.06.2026 17:33
armtimes.com  В программе государственной поддержки обеспечения жильем семей, переселенных из Нагорного Карабаха, были внесены ряд...
armtimes.com  В программе государственной поддержки обеспечения жильем семей, переселенных из Нагорного Карабаха, были внесены ряд изменений, целью которых является улучшение существующих условий и содействие тому, чтобы больше семей могли воспользоваться этой программой.   Об этом на пресс-конференции заявила советник по отдельным функциям структурных подразделений Министерства труда и социальных вопросов РА Гаяне Гарагёзян.   «Первое изменение касается разведенных семей. Возникали проблемы, когда несовершеннолетние дети находились...
«STEP ai – Искусственный интеллект» учебной программы первые выпускники получили дипломы.
29.06.2026 17:27
Подведены итоги трехлетней учебной программы «STEP ai – искусственный интеллект»: первые выпускники представили проектные работы...
Подведены итоги трехлетней учебной программы «STEP ai – искусственный интеллект»: первые выпускники представили проектные работы и получили дипломы об окончании.     На выпускном мероприятии присутствовали начальник отдела разработки и реализации программ общего образования и внешкольного образования Министерства образования и науки Сусанна Азатян, директора школ, учителя, представители управления общего образования министерства, а также представители КЗНАК.   Представленные проекты учащихся 12-х классов 112-й школы...
Приостановлено производство трех товаров под брендом «Тамара»
29.06.2026 17:22
В результате проверки, проведенной инспекционным органом по безопасности пищевых продуктов, в производственном цехе молочных продуктов...
В результате проверки, проведенной инспекционным органом по безопасности пищевых продуктов, в производственном цехе молочных продуктов компании «Тамара» (Котайкская область, г. Абовян), было установлено, что произведены опасные продукты питания, не соответствующие требованиям безопасности и гигиены пищевых продуктов, установленным правовыми актами в области безопасности пищевых продуктов.   Образцы продукции «Классический творог 7%», «Негазированный тан» по показателям «Кисломолочные продукты», образец продукции «Ванильное мороженое с заменителем...
Пашинян занимается всем, кроме своей основной работы премьер-министром. Государственная система парализована.
29.06.2026 17:17
Карен Саргсян, президент Евроатлантической интеграционной платформы, социолог-аналитик                       Полное видео:  https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/lav-ch-e-or-yan-162160212         * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
Спасибо нужно сказать Путину. Если бы его не было, армянство сегодня не двигалось бы в сторону Европы.
29.06.2026 17:10
Левон Ширинян, президент Христоно-демократической партии Полное видео: https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/kremle-p-owrhn-e-162133411           * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного...
Левон Ширинян, президент Христоно-демократической партии Полное видео: https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/kremle-p-owrhn-e-162133411           * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
Власть находится в сговоре с врагами Армении: все разделили 50/50.
29.06.2026 17:01
Свободный Аршакян, депутат Верховного совета (1990-1999 гг.), политический деятель             ...
Свободный Аршакян, депутат Верховного совета (1990-1999 гг.), политический деятель                                               Полное видео здесь: https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/ishkhanowt-i-mej-162149061              * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
БЭТМ и ЕПГ расширяют сотрудничество, сочетая научный потенциал и инспекционный опыт.
29.06.2026 17:00
Руководитель инспекционного органа Министерства экологии и природных ресурсов Республики Армения Геворк Мартиросян, декан факультета географии...
Руководитель инспекционного органа Министерства экологии и природных ресурсов Республики Армения Геворк Мартиросян, декан факультета географии и геологии Ереванского государственного университета Саргис Келян и декан факультета биологии Карен Газарян подписали меморандумы о сотрудничестве.    Основная цель документов заключается в содействии непрерывному совершенствованию образовательных программ в данной области, укрепляя практическую составляющую профессионального обучения и разрабатывая текущие и долгосрочные программы, соответствующие современным требованиям.   Это сотрудничество имеет...
С 30 июня в ряде улиц Еревана будут внесены изменения в организацию дорожного движения.
29.06.2026 16:36
С 30 июня в ряде улиц Еревана будет изменена организация движения:    С 30 июня изменения в...
С 30 июня в ряде улиц Еревана будет изменена организация движения:    С 30 июня изменения в организации движения будут проведены на улице Ханджанян, а именно от перекрестка улиц Бузанди - Ханджанян до перекрестка улиц Ханджанян - Чайковского, за исключением организованной парковки для транспортных средств, осуществляющих передвижную торговлю, остановка других транспортных средств будет запрещена:    Мэрия Еревана    * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного...
В КП решат кандидатуры на посты вице-спикеров Национального собрания.
29.06.2026 16:32
Борьба за должности вице-спикеров Национального собрания сегодня вечером завершится:   «Азатутюн» по информации, «Гражданский договор» на сегодняшнем...
Борьба за должности вице-спикеров Национального собрания сегодня вечером завершится:   «Азатутюн» по информации, «Гражданский договор» на сегодняшнем заседании примет решение путем закрытого, секретного голосования:   На должности двух вице-спикеров парламента претендуют неудачник выборов кандидата на пост спикера АЖ Хайк Конжорян, вице-президент КП Вагхан Александряна, председатели постоянных комиссий по вопросам европейской интеграции и правового регулирования Арман Егорян и Арусяк Джулхакян, а также депутат Алхас Газарян:   На...
В Венесуэле после землетрясений почти 1,8 миллиона человек нуждаются в гуманитарной помощи. ООН
29.06.2026 16:27
После землетрясений в Венесуэле почти 1,8 миллиона человек, в том числе около 680 тысяч детей,...
После землетрясений в Венесуэле почти 1,8 миллиона человек, в том числе около 680 тысяч детей, нуждаются в гуманитарной помощи: «Армянпресс»- по информации которой, об этом говорится в заявлении Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ). По словам представителя ЮНИСЕФ в Венесуэле Мануэля Родригеса Пумароли, больницы страны «работают на пределе возможностей, тысячи детей лишены надежного доступа к чистой воде, а многие школы получили серьезные повреждения». Отмечается,...