Մհեր Գրիգորյանը դեսպաններու հետ քննարկեց Հայաստանի ապաշրջափակման ուղղութեամբ տարվող աշխատանքները
1lurer. Արտերկրում ՀՀ դիվանագիտական դիվանագիտական ծառայութեան ղեկավար կազմի՝ Գյումրիում ընթացող աշխատաժողովը շարունակուած է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ քննարկումով։
ԱԳ նախարարութենէն կը հաղորդեն, որ անդրադարձ է կատարված 2025թ օգոստոսի 8-էն ի վեր Հայաստանի ապաշրջափակման ուղղութեամբ իրականացուող քայլերուն, տարածաշրջանային տրանսպորտային փոխկապակցուածութեան ծրագրերուն, այդ թվում՝ ԹՐԻՓՓ-ի իրագործման ուղղութեամբ տարվող աշխատանքներուն։ Քննարկուած են  առեւտրատնտեսական հարաբերութիւններու զարգացման հնարաւորութիւնները, անդրադարձ է կատարված տարբեր ուղղութիւններով մինչ այժմ ձեւաւորուած դինամիկային եւ հեռանկարներուն:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը եւ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը պատասխանած են ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչութիւններու ղեկավարներուն հետաքրքրող հարցերուն:

Mher Grigoryan has discussed the ongoing efforts towards the unblocking of Armenia with the ambassadors.
29-08-2026 10:40 Armenia Politics
1lurer. The working meeting of the leadership of the diplomatic service of the Republic of Armenia abroad, taking place in Gyumri, continued with a discussion with Deputy Prime Minister Mher Grigoryan.
The Ministry of Foreign Affairs reports that the steps taken towards the unblocking of Armenia since August 8, 2025, the regional transport connectivity programs, including the work being done towards the implementation of TRIP, were discussed. The possibilities for the development of trade and economic relations were examined, and the dynamics and prospects formed so far in various directions were addressed.
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan and Foreign Minister Ararat Mirzoyan answered questions of interest to the heads of the diplomatic missions of the Republic of Armenia.