Դիտարկում՝ Կուրապատկինո բնակավայրի մերձակայքում
Նոյեմբերի 28-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել Կուրապատկինո բնակավայրի մերձակայքում:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի  /ԳՆԱՆ/ դաշտային օգնականներ Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/ և Եվգենի Շարովը /Ուկրաինա/:
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումը գլխավորել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը /Լեհաստան/ :
ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դիտարկման ընթացքում կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել, սակայն ադրբեջանական կողմը ԵԱՀԿ առաքելությունը դուրս չի բերել իր առաջապահ դիրքեր` նախօրոք համաձայնեցված կետ, որի հետևանքով ԵԱՀԿ դիտարկման խմբերը ստիպված են եղել դիտարկում կատարել ավելի հեռու տարածությունից:

• 28-11-2012 13:20:17   |   |  Politics
On November 28, in accordance with the arrangement reached with the NKR authorities, the OSCE mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of the Nagorno-Karabakh Republic and Azerbaijan in Martouni direction, near the village of Kuropatkino.
On the NKR territory, the monitoring was conducted by Field Assistants of the OSCE Chairman-in-Office Khristo Khristov (Bulgaria) and Evgeny Sharov (the Ukraine).
On the opposite side, the monitoring was headed by Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk (Poland).
No violations of the cease-fire regime were registered. However, the Azerbaijani side did not lead the OSCE mission to its front-line, as a result of which it was conducted from a farther distance.