Բակո Սահակյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` Ասկերանի եւ Մարտակերտի շրջաններում կարկտահարության հետեւանքների վերացման վերաբերյալ
• 05-06-2013 12:12:09   |   |  Տնտեսություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 5-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված Ասկերանի եւ Մարտակերտի շրջաններում կարկտահարության հետեւանքների վերացմանը:
Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել Ասկերանի եւ Մարտակերտի շրջվարչակազմերի ղեկավարները, շահագրգիռ մարմինների ներկայացուցիչներ:
Նախագահ Սահակյանը դրական է գնահատել կարկտահարության հետեւանքների վերացման նպատակով տեղերում տարվող աշխատանքների ընթացքը` հավելելով, որ անհրաժեշտ է պահպանել առկա տեմպերը: Երկրի ղեկավարը հանձնարարել է հնարավորինս կարճ ժամկետներում ամփոփել հասցված վնասի չափը եւ անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել բնական աղետից տուժած քաղաքացիներին օգնություն տրամադրելու ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan convoked a working consultation on the issues related to eliminating consequences of heavy hail in the Askeran and Martakert regions
• 05-06-2013 12:12:09   |   |  Economy
On 5 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan convoked a working consultation on the issues related to eliminating consequences of heavy hail in the Askeran and Martakert regions.
Heads of the Askeran and Martakert regional administrations and concerned structures delivered corresponding reports.
President Sahakyan gave a positive assessment to work carried out in the regions to eliminate the consequences of the hail, adding that it was necessary maintain the existing pace of activities. The Head of the State requested summarize the size of damage and take necessary measures for supporting citizens suffered from the natural disaster in the shortest possible time framework.
Chairman of the National Assembly Ashot Ghoulyan, premier Ara Harutyunyan and other officials partook in the consultation.