Բակո Սահակյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` Ասկերանի եւ Մարտակերտի շրջաններում կարկտահարության հետեւանքների վերացման վերաբերյալ
• 05-06-2013 12:12:09   |   |  Տնտեսություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 5-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված Ասկերանի եւ Մարտակերտի շրջաններում կարկտահարության հետեւանքների վերացմանը:
Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել Ասկերանի եւ Մարտակերտի շրջվարչակազմերի ղեկավարները, շահագրգիռ մարմինների ներկայացուցիչներ:
Նախագահ Սահակյանը դրական է գնահատել կարկտահարության հետեւանքների վերացման նպատակով տեղերում տարվող աշխատանքների ընթացքը` հավելելով, որ անհրաժեշտ է պահպանել առկա տեմպերը: Երկրի ղեկավարը հանձնարարել է հնարավորինս կարճ ժամկետներում ամփոփել հասցված վնասի չափը եւ անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել բնական աղետից տուժած քաղաքացիներին օգնություն տրամադրելու ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное устранению последствий града, выпавшего в Аскеранском и Мартакертском районах
• 05-06-2013 12:12:09   |   |  Экономика
5 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное устранению последствий града, выпавшего в Аскеранском и Мартакертском районах.
С соответствующими докладами выступили руководители аскеранской и мартакертской райадминистраций, представители заинтересованных ведомств.
Президент Саакян выразил удовлетворение ходом работ, проводимых на местах по устранению последствий града, добавив, что необходимо сохранить нынешние темпы. Глава государства поручил в короткие сроки обобщить объем нанесенного ущерба и предпринять необходимые меры по предоставлению помощи пострадавшим от природной катастрофы гражданам.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.