Նախագահ Բակո Սահակյանը հանդիպումներ է ունեցել Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ-ի 20-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում
• 19-07-2013 13:34:29   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության 20-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 18-ին հանդիպում է ունեցել ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի եւ արտերկրում մշտական ներկայացուցչությունների պատասխանատու աշխատողների հետ:
Հանդիպման ընթացքում երկրի ղեկավարն անդրադարձել է հանրապետության արտաքին քաղաքական օրակարգին, առկա խնդիրներին, կատարվող աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը եւ այլ հիմնախնդիրների:
Կարեւորելով ակտիվ ու նախաձեռնողական արտաքին քաղաքականություն վարելու հրամայականը՝ Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:

В рамках мероприятий, посвященных 20-летию министерства иностранных дел Республики Арцах, Бако Саакян встретился с ответственными сотрудниками центрального аппарата МИД и постоянных представительств республики за рубежом
• 19-07-2013 13:34:29   |   |  Пресс-релизы
В рамках мероприятий, посвященных 20-летию министерства иностранных дел Республики Арцах, 18 июля Президент Бако Саакян встретился  с ответственными сотрудниками центрального аппарата МИД и постоянных представительств республики за рубежом.
На совещании глава государства затронул внешнеполитическую повестку республики, существующие здесь проблемы, вопросы повышения эффективности работ и другие темы.
Отметив необходимость проведения активной и инициативной внешней политики, Президент Саакян дал конкретные поручения по должному выполнению работ в этом направлении.