2009թ.-ի 10 ամիսներին Հայաստանում աճել է գրանցված<br /> հանցագործությունների թիվը եւ դրանց բացահայտման տոկոսը<br />
2009թ.-ի 10 ամիսներին Հայաստանում աճել է գրանցված
հանցագործությունների թիվը եւ դրանց բացահայտման տոկոսը
• 20-11-2009 15:54:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: 2009թ.-Ի 10 ամիսների ընթացքում Հայաստանում արձանագրվել է 11 645 հանցագործության դեպք` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 7521-ի դիմաց, իսկ բացահայտումը կազմել է 74,5 տոկոս` նախորդ տարվա 61,7-ի դիմաց: Այս մասին նոյեմբերի 20-ի ասուլիսում հայտնեց ՀՀ Ոստիկանության Քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Հովհաննես Թամամյանը Ըստ նրա, նույն ամիսներին քրեական հետախուզության գծով արձանագրվել է 7222 հանցագործության դեպք` նախորդ տարվա 5481-ի դիմաց: Նշվեց, որ այս հանցագործությունների գծով բացահայտումը բարելավվել է մոտ 14 տոկոսով` նախորդ տարվա 68,9-ից հասնելով 76,5 տոկոսի:

За 10 месяцев 2009 года в Армении возросли количество<br /> преступлений и процент их раскрываемости<br />
• 20-11-2009 15:54:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 20 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. За 10 месяцев 2009 года в Армении зарегистрировано 11 645 случаев преступлений против 7521 в прошлом году. Раскрываемость составила 74,5% вместо 61,5 в прошлом году. Об этом сообщил на пресс-конференции 20 ноября начальник Главного управления по уголовному розыску Полиции РА, полковник полиции Ованнес Тамамян. По его словам, за указанные месяцы по линии угрозыска зарегистрировано 7222 случая преступления, против 5481 - в прошлом году. Было отмечено, что раскрываемость по линии этих преступлений улучшена примерно на 14%, доведя этот показатель с 68,9% в прошлом году до 76,5% в этом.