«Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցության հերթական համագումարում կուսակցության նախագահ է վերընտրվել Արման Ղուկասյանը
• 12-11-2018 10:28:01   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Նոյեմբերի 10–ին տեղի է ունեցել «Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցության (ՀԱՍԱԿ) հերթական համագումարը, որի ընթացքում ընտրվեց կուսակցության նոր վարչության կազմը: Կուսակցության նախագահ վերընտրվեց Արման Ղուկասյանը:
ՀԱՍԱԿ-ը ստեղծվել է 2016 թվականին, սակայն նախկին իշխանությունների օրոք չի կարողացել իրեն լիարժեք դրսևորել` քաղաքական դաշտում առկա մենաշնորհի պայմաններում: Վերջին զարգացումները հաշվի առնելով, որոշում կայացվեց ակտիվացնել կուսակցաշինությունը, հանդես գալ սեփական ծրագրերով ու նախաձեռնություններով, որոնց թիրախում երկրում առկա սոցիալական անարդարության վերացումը կլինի: Հայաստանում տեղի է ունեցել թավշյա հեղափոխություն, որը նոր հնարավորություններ է ստեղծում երկրի զարգացման համար, և «Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցությունը մաս կդառնա այդ գործընթացին:
Կուսակցության վարչությունը որոշում է կայացրել չմասնակցել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, սակայն քաղաքական գործընթացների ակտիվ մասնակից ենք լինելու, մասնակցելու ենք ՏԻՄ ընտրություններին  և մեր խոսքն ենք ասելու հանրությանը հուզող խնդիրների ու հարցերի շուրջ: Վերածնված կուսակցության նպատակներից մեկը բարեփոխումների ծրագրերի ստեղծումն է, որի աշխատանքներն արդեն ընթանում են:  ՀԱՍԱԿ-ը քաղաքական դաշտում հանդես կգա որպես «երրորդ ուժ», բայց իր ռազմավարությունը կառուցելու է ոչ թե մրցակիցներին քննադատելու, թշնամանքի և ատելության, այլ կառուցողական օրակարգի և զարգացման ծրագրերի հիման վրա:
«Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցությունը վերադառնում է և
մտադիր է բարձրաձայնել իր տեսակետը թե' ներքին, թե' արտաքին մարտահրավերների շուրջ: Հայաստանը պատմական շրջափուլ է մտել, որտեղ սխալվելու և հապաղելու իրավունք չունենք:

Арман Гукасян был переизбран лидером партии на следующем съезде Партии социальной справедливости (НАНА)
• 12-11-2018 10:28:01   | Армения  |  Пресс-релизы
10 ноября состоялся очередной съезд партии «Во имя социальной справедливости», в ходе которого было избрано новое правление, а Арман Гукасян переизбран председателем партии.
Партия «Во имя социальной справедливости» была создана в 2016 году, но не смогла проявить себя в условиях политической монополии при прежних властях. Принимая во внимание последние события, было решено активизировать партийное строительство, выступить со своими собственными программами и инициативами, направленными на устранение социальной несправедливости в стране. В Армении произошла “бархатная революция”, которая создает новые возможности для развития страны, и партия станет частью этого процесса.
Членами правления принято решение не участвовать в декабрьских внеочередных парламентских выборах, но партия будет активным участником политических процессов в стране: «Во имя социальной справедливости» примет участие в местных выборах, будет поднимать существующие проблемы и вопросы, которые представляют интерес для общественности. Одной из целей возрожденной партии является создание программы реформ, работа над которой уже ведется. На политической арене мы будем выступать в качестве «третьей силы», но наша стратегия будет построена не на критике, вражде и ненависти, а на основе конструктивных планов развития.
Партия «Во имя социальной справедливости» возвращается, чтобы озвучить свою точку зрения по внутренним и внешним вызовам. Армения вступила в исторический этап, в котором мы не имеем права ошибаться.