Ամերիաբանկը ճանաչվել է «Լավագույն ներդրումային բանկը» Հայաստանում՝ ըստ «Global Finance» ամսագրի
«Global Finance» հեղինակավոր ամսագիրը հրապարակել է աշխարհի լավագույն ներդրումային բանկերի 2022թ.-ի մրցանակաբաշխության հաղթողների ցանկը, համաձայն որի` Ամերիաբանկը յոթերորդ  տարին անընդմեջ ճանաչվել է  «Լավագույն ներդրումային բանկը» Հայաստանում։
Հեղինակավոր մրցանակաբաշխության հաղթողները որոշվել են փորձագիտական գնահատականների և մի շարք չափանիշների հիման վրա, այդ թվում` 2021թ. տվյալներով շուկայում բանկերի մասնաբաժինը, գործարքների, մատուցվող ծառայությունների և խորհրդատվությունների թիվը և ծավալը,   կառուցվածքային հնարավորությունները, սպասարկման ցանցը, շուկայի իրավիճակին արձագանքելու կարողությունն ու ջանքերը, նորարարությունը, գնային քաղաքականությունը, տեղաբաշխված արժեթղթերի շարժը երկրորդային շուկայում, ինչպես նաև համբավը:
«Շարունակվող համավարակի պայմաններում ներդրումային բանկերն առաջատար դեր են խաղում համաշխարհային տնտեսության փոխակերպման գործում», – նշել է «Global Finance»-ի հրատարակիչ և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն: «Ընկերությունների համար ավելի քան երբևէ կարևոր է հասկանալ, թե մասնագիտական ինչ գիտելիքներ և հմտություններ կարող են առաջարկել ներդրումային բանկերը:  «Global Finance»-ի ներդրումային բանկերի մրցանակաբաշխությունն այդ ոլորտի առաջատար հաստատությունները ներկայացնող հզոր հարթակ է»:
Մրցանակաբաշխության հաղթողների ցանկը և մանրամասները կհրապարակվեն 2022թ. ապրիլին ամսագրի տպագիր, ինչպես նաև առցանց` GFMag.com կայքում:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի մասին
Աﬔրիաբանկը դինաﬕկ զարգացող ունիվերսալ բանկ է, որը գործում է Հայաստանում և դասվում երկրի աﬔնակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին։ Բանկը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային նորարարական ծառայություններ՝ տրամադրելով բանկային լուծուﬓերի ամբողջական փաթեթ:
Աﬔրիաբանկը Հայաստանի խոշորագույն բանկն է, որի ակտիվները գերազանցում են 1 տրիլիոն ՀՀ դրամը։ 2021թ. տարեկան ֆինանսական արդյունքներով` Ամերիաբանկը ֆինանսական հիմնական ցուցանիշներով (ակտիվներ, պարտավորություններ, վարկային պորտֆել,  կապիտալ, զուտ շահույթ) Հայաստանի բանկային ոլորտի առաջատարն է:
Ամերիաբանկը ներկայանում է հստակորեն մշակված թվային օրակարգով և շարունակաբար նորարարական ՏՏ լուծումներ է ներդնում ֆինանսական ծառայությունների և պրոդուկտների ոլորտում։
Ամբողջական տեղեկատվության համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am կայք կամ զանգահարել  (+37410) 56 11 11 հեռախոսահամարով։

02-03-2022 15:14:04 | Armenia | Social
Global Finance reputable magazine has published the list of winners of the World’s Best Investment Banks 2022 Award, naming Ameriabank the “Best Investment Bank in Armenia” for the seventh year in a row.
The winners of the reputable award were selected based on the input from industry experts and a series of criteria, including the market share of banks according to 2021 data, the number and size of deals, services and advice, structuring capabilities, distribution network, capabilities and efforts to address market conditions, innovation, pricing, after-market performance of underwritings and market reputation.
“Investment banks are playing a leading role in reshaping the world economy as the pandemic progresses,” - said Joseph D. Giarraputo, publisher and editorial director of Global Finance. “It is more important than ever for companies to understand the specialties and skills that investment banks bring to the table. Global Finance’s Investment Bank Awards are a powerful resource on the leading institutions in this sector.”
The list of award winners and other details will be published in the April 2022 print and digital editions, as well as online at GFMag.com.
Ameriabank is a dynamically developing universal bank in Armenia and one of the major and most stable financial institutions in the country, offering innovative corporate investment and retail banking services in a comprehensive package of banking solutions.
Ameriabank is the largest bank of Armenia with assets, exceeding AMD 1 trillion. The Bank is the absolute leader of the Armenian banking sector by all key financial indicators (assets, liabilities, loan portfolio, equity and net profit) per the 2021 year-end financial results.
Ameriabank leverages clearly formulated digital agenda, continuously bringing innovation and technology to financial services and products. The Bank has adopted a customer-centric approach to ensure service quality and modern banking experience in an evolving digital environment.