Ամերիաբանկը ճանաչվել է «Լավագույն ներդրումային բանկը» Հայաստանում՝ ըստ «Global Finance» ամսագրի
«Global Finance» հեղինակավոր ամսագիրը հրապարակել է աշխարհի լավագույն ներդրումային բանկերի 2022թ.-ի մրցանակաբաշխության հաղթողների ցանկը, համաձայն որի` Ամերիաբանկը յոթերորդ  տարին անընդմեջ ճանաչվել է  «Լավագույն ներդրումային բանկը» Հայաստանում։
Հեղինակավոր մրցանակաբաշխության հաղթողները որոշվել են փորձագիտական գնահատականների և մի շարք չափանիշների հիման վրա, այդ թվում` 2021թ. տվյալներով շուկայում բանկերի մասնաբաժինը, գործարքների, մատուցվող ծառայությունների և խորհրդատվությունների թիվը և ծավալը,   կառուցվածքային հնարավորությունները, սպասարկման ցանցը, շուկայի իրավիճակին արձագանքելու կարողությունն ու ջանքերը, նորարարությունը, գնային քաղաքականությունը, տեղաբաշխված արժեթղթերի շարժը երկրորդային շուկայում, ինչպես նաև համբավը:
«Շարունակվող համավարակի պայմաններում ներդրումային բանկերն առաջատար դեր են խաղում համաշխարհային տնտեսության փոխակերպման գործում», – նշել է «Global Finance»-ի հրատարակիչ և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն: «Ընկերությունների համար ավելի քան երբևէ կարևոր է հասկանալ, թե մասնագիտական ինչ գիտելիքներ և հմտություններ կարող են առաջարկել ներդրումային բանկերը:  «Global Finance»-ի ներդրումային բանկերի մրցանակաբաշխությունն այդ ոլորտի առաջատար հաստատությունները ներկայացնող հզոր հարթակ է»:
Մրցանակաբաշխության հաղթողների ցանկը և մանրամասները կհրապարակվեն 2022թ. ապրիլին ամսագրի տպագիր, ինչպես նաև առցանց` GFMag.com կայքում:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի մասին
Աﬔրիաբանկը դինաﬕկ զարգացող ունիվերսալ բանկ է, որը գործում է Հայաստանում և դասվում երկրի աﬔնակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին։ Բանկը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային նորարարական ծառայություններ՝ տրամադրելով բանկային լուծուﬓերի ամբողջական փաթեթ:
Աﬔրիաբանկը Հայաստանի խոշորագույն բանկն է, որի ակտիվները գերազանցում են 1 տրիլիոն ՀՀ դրամը։ 2021թ. տարեկան ֆինանսական արդյունքներով` Ամերիաբանկը ֆինանսական հիմնական ցուցանիշներով (ակտիվներ, պարտավորություններ, վարկային պորտֆել,  կապիտալ, զուտ շահույթ) Հայաստանի բանկային ոլորտի առաջատարն է:
Ամերիաբանկը ներկայանում է հստակորեն մշակված թվային օրակարգով և շարունակաբար նորարարական ՏՏ լուծումներ է ներդնում ֆինանսական ծառայությունների և պրոդուկտների ոլորտում։
Ամբողջական տեղեկատվության համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am կայք կամ զանգահարել  (+37410) 56 11 11 հեռախոսահամարով։

Америабанк признан лучшим инвестиционным банком Армении по версии Global Finance
Престижный журнал «Global Finance» опубликовал список победителей в номинации «Лучшие инвестиционные банки мира 2022», согласно которому Америабанк признан лучшим инвестиционным банком в Армении седьмой год подряд.
Победителей в номинации выбирали на основании экспертных оценок и ряда критериев. В частности, учитывалась рыночная доля банков по данным за 2021г., количество и объем транзакций, предлагаемых услуг и консультаций, структурные возможности, сеть обслуживания, способность реагировать на ситуацию на рынке и направленные на это усилия, инновационные решения, ценовая политика, обращение размещенных ценных бумаг на вторичном рынке, а также репутация банка.
«В условиях продолжающейся пандемии инвестиционные банки играют ведущую роль в деле изменения мировой экономики», – отметил Джозеф Д. Джаррапуто, издатель и главный редактор журнала «Global Finance». – «Сегодня компаниям как никогда необходимо понимать, какие знания и навыки могут предложить инвестиционные банки. Награда, присуждаемая журналом «Global Finance» инвестиционным банкам, является мощной платформой, представляющей ведущие учреждения в данной сфере».
Список победителей и прочая информация будут опубликованы в печатном номере журнала за апрель 2022г., а также онлайн – на сайте GFMag.com.
Америабанк –динамично развивающийся универсальный банк в Армении, являющийся одним из крупнейших и самых стабильных финансовых учреждений страны. Банк предоставляет инновационные корпоративные, инвестиционные и розничные банковские услуги в комплексном пакете.
С активами, превышающими 1 триллион драмов РА, Америабанк является крупнейшим банком Армении. По результатам 2021г. Америабанк является лидером банковского сектора Армении по основным финансовым показателям (активы, обязательства, кредитный портфель, капитал, чистая прибыль).
Америабанк выступает с четко сформулированной повесткой дня, направленной на цифровую трансформацию, и постоянно внедряет инновационные ИТ-решения в сфере финансовых услуг и продуктов.
Банк руководствуется клиентоориентированной политикой с целью обеспечения высокого качества обслуживания и клиентских впечатлений.