Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է կարկտահարությունների դեպքերի ուսումնասիրման աշխատանքային խումբ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է կարկտահարությունների դեպքերի ուսումնասիրման աշխատանքային խումբ:
«Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ և 16-րդ մասերով և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2021 թվականի փետրվարի 25-ի N 252-Լ որոշման հավելվածի 130-րդ կետով`
1. 2026 թվականի կարկտահարության դեպքերի ուսումնասիրության, դրանց անկանոն (անոմալ) լինելու հիմնավորվածության, արդյունքում հասցված վնասների քանակական և ֆինանսական ցուցանիշների, ինչպես նաև կարկտահարության վայրերում կամ դրանց մոտակայքում կարկուտ տեղալուց առաջ կամ դրանց ընթացքում հակակարկտային կայանների գործադրման և դրա ազդեցության գնահատման նպատակով ստեղծել աշխատանքային խումբ:
2. Հաստատել աշխատանքային խմբի կազմը` համաձայն հավելվածի:
3. Աշխատանքային խմբի ղեկավարին՝ կատարած աշխատանքների արդյունքների վերաբերյալ մեկշաբաթյա ժամկետում զեկուցել Վարչապետին»,- ասված է որոշման մեջ:

A working group has been established to study hailstorm incidents by the decision of Nikol Pashinyan.
23-06-2026 15:12 Armenia Press release
The Prime Minister of the Republic of Armenia, Nikol Pashinyan, has established a working group to study hailstorm incidents.
"In accordance with Article 7, Parts 5 and 16 of the Law on the Structure and Activities of the Government and Clause 130 of the Appendix to the Government of the Republic of Armenia Decision No. 252-L of February 25, 2021,"
1. To create a working group for the study of hailstorm incidents in 2026, to substantiate their irregular (anomalous) nature, to quantify and financially assess the damages caused, as well as to evaluate the operation of anti-hail systems before or during the occurrence of hail in the areas or near the areas of hailstorms.
2. To approve the composition of the working group according to the appendix:
3. The head of the working group shall report to the Prime Minister within one week on the results of the work," the decision states.