Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է կարկտահարությունների դեպքերի ուսումնասիրման աշխատանքային խումբ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է կարկտահարությունների դեպքերի ուսումնասիրման աշխատանքային խումբ:
«Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ և 16-րդ մասերով և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2021 թվականի փետրվարի 25-ի N 252-Լ որոշման հավելվածի 130-րդ կետով`
1. 2026 թվականի կարկտահարության դեպքերի ուսումնասիրության, դրանց անկանոն (անոմալ) լինելու հիմնավորվածության, արդյունքում հասցված վնասների քանակական և ֆինանսական ցուցանիշների, ինչպես նաև կարկտահարության վայրերում կամ դրանց մոտակայքում կարկուտ տեղալուց առաջ կամ դրանց ընթացքում հակակարկտային կայանների գործադրման և դրա ազդեցության գնահատման նպատակով ստեղծել աշխատանքային խումբ:
2. Հաստատել աշխատանքային խմբի կազմը` համաձայն հավելվածի:
3. Աշխատանքային խմբի ղեկավարին՝ կատարած աշխատանքների արդյունքների վերաբերյալ մեկշաբաթյա ժամկետում զեկուցել Վարչապետին»,- ասված է որոշման մեջ:

• 23-06-2026 15:12:29   | Армения  |  Пресс-релизы
По решению премьер-министра Армении Никол Пашиняна создана рабочая группа по изучению случаев града:
«Руководствуясь пунктами 5 и 16 части 7 статьи Закона о структуре и деятельности правительства и пунктом 130 приложения к решению правительства Республики Армения N 252-Л от 25 февраля 2021 года»,
1. С целью изучения случаев града 2026 года, обоснования их аномальности, количественных и финансовых показателей ущерба, а также оценки воздействия противоградовых станций до или во время выпадения града в местах града или в их окрестностях создать рабочую группу:
2. Утвердить состав рабочей группы в соответствии с приложением:
3. Руководителю рабочей группы в течение недели представить отчет премьер-министру», - говорится в решении: