Բագրատ սրբազանը դատարանում հաղթել է «Հանրապետություն» կուսակցության անդամներ Անի Խաչատրյանին և Հայկ Սահակյանին
03-07-2026 18:32 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
tert.am Բագրատ սրբազանը դատարանում հաղթել է «Հանրապետություն» կուսակցության անդամներ Անի Խաչատրյանին և Հայկ Սահակյանին, այս մասին տեղեկանում ենք «Դատալեքսից»։
Երևանի ընդհանուր իրավասության քաղաքացիական դատարանը՝ դատավոր Արտուշ Ավագյանի նախագահությամբ, մասնակի բավարարել է Սրբազանի հայցը։
Ըստ դատարնի որոշման՝ Անի Խաչատրյանից հօգուտ Բագրատ սրբազանի կբռնագանձվի 750,000 ՀՀ դրամ, որից 300,000 ՀՀ դրամը վիրավորանքի, իսկ 450,000 ՀՀ դրամը զրպարտության համար:
Հայկ Սահակյանից հօգուտ Բագրատ սրբազանի կբռնագանձվի 750,000 ՀՀ դրամ, որից 300,000 ՀՀ դրամը վիրավորանքի, իսկ 450,000 ՀՀ դրամը զրպարտության համար։

Bagrad the Blessed has won in court against Ani Khachatryan and Hayk Sahakyan, members of the "Republic" party.
03-07-2026 18:32 Armenia Press of Diaspora
tert.am Bishop Bagrat has won in court against members of the "Republic" party Ani Khachatryan and Hayk Sahakyan, this information is obtained from "Datalex".
The Civil Court of General Jurisdiction of Yerevan, presided over by Judge Artush Avagyan, has partially granted the Bishop's claim.
According to the court's decision, 750,000 AMD will be collected from Ani Khachatryan in favor of Bishop Bagrat, of which 300,000 AMD is for insult and 450,000 AMD is for defamation.
750,000 AMD will also be collected from Hayk Sahakyan in favor of Bishop Bagrat, of which 300,000 AMD is for insult and 450,000 AMD is for defamation.