Բագրատ սրբազանը դատարանում հաղթել է «Հանրապետություն» կուսակցության անդամներ Անի Խաչատրյանին և Հայկ Սահակյանին
03-07-2026 18:32 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
tert.am Բագրատ սրբազանը դատարանում հաղթել է «Հանրապետություն» կուսակցության անդամներ Անի Խաչատրյանին և Հայկ Սահակյանին, այս մասին տեղեկանում ենք «Դատալեքսից»։
Երևանի ընդհանուր իրավասության քաղաքացիական դատարանը՝ դատավոր Արտուշ Ավագյանի նախագահությամբ, մասնակի բավարարել է Սրբազանի հայցը։
Ըստ դատարնի որոշման՝ Անի Խաչատրյանից հօգուտ Բագրատ սրբազանի կբռնագանձվի 750,000 ՀՀ դրամ, որից 300,000 ՀՀ դրամը վիրավորանքի, իսկ 450,000 ՀՀ դրամը զրպարտության համար:
Հայկ Սահակյանից հօգուտ Բագրատ սրբազանի կբռնագանձվի 750,000 ՀՀ դրամ, որից 300,000 ՀՀ դրամը վիրավորանքի, իսկ 450,000 ՀՀ դրամը զրպարտության համար։

Баграт святой выиграл в суде у членов партии «Республика» Ани Хачатряна и Гайка Сахакяна.
tert.am Баграт святой выиграл в суде у членов партии «Республика» Ани Хачатряна и Гайка Сахакяна, об этом сообщает «Даталекс».
Гражданский суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Артуша Авагяна частично удовлетворил иск святого.
Согласно решению суда, с Ани Хачатряна в пользу Баграта святого будет взыскано 750,000 драмов Армении, из которых 300,000 драмов за оскорбление, а 450,000 драмов за клевету:
С Гайка Сахакяна в пользу Баграта святого будет взыскано 750,000 драмов Армении, из которых 300,000 драмов за оскорбление, а 450,000 драмов за клевету.