Իմ թեկնածության դեմ հակափաստարկ չունեք, ունեք վախ․ 5 տարի ինձնից փախած եք ման եկել. Կոնջորյանը՝ ընդդիմությանը
04-08-2026 16:33 Հայաստան Քաղաքականություն
armtimes.com «Այս երկու օրերի քննարկումները վերահաստատեցին համոզմունքս, որ մեր ընդդիմադիր գործընկերները իմ թեկնածության հետ կապված հակափաստարկ չունեն։ Ամեն ինչ ինձ հետ փոխկապակցված անձանց շուրջ, բայց ոչինչ իմ գործունեության վերաբերյալ։
«Հայաստան» դաշինքի իմ գործընկերները վախ ունեն, որ ես այստեղից բարձրանամ այնտեղ (ցույց է տալիս ելույթի և ԱԺ նախագահի տեղակալի ամբիոնները - խմբ.): Ուզում եմ հանգստացնել, եթե ընտրվեմ, խոստանում եմ հաճելի ժամանց նիստերի դահլիճում։ Ինչի՞ վախ ունեք ինձանից. որովհետև 5 տարի ինձանից փախած եք ման եկել»:
Այս մասին Ազգային ժողովի՝ օգոստոսի 4-ի նիստին ասաց Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու Հայկ Կոնջորյանը՝ անդրադառնալով ընդդիմադիրների՝ իրեն առնչվող քննադատություններին:
Կոնջորյանը ընդգծեց, որ երբ մոտեցել է ամբիոնին ելույթ ունենալու, ընդդիմադիրները հեռացել են դահլիճից՝ ամենատարբեր պատճառաբանություններով։
Անդրադառնալով իր կնոջ՝ «ՀայՓոստ» ընկերությունում աշխատելու արդյունավետության մասին վկայող ցուցանիշներին՝ Հայկ Կոնջորյանն ասաց. «Ըստ հրապարակված տեղակատվության՝ իմ կնոջ կառավարման ժամանակաշրջանում «ՀայՓոստը» պետությանը վճարել է 1 մլրդ դրամի դիվիդենտ: Ըստ հրապարակած տվյալների՝ 2024-2025 թվականներին «ՀայՓոստի» ֆինանսական արդյունքը բարելավվել է 900 մլն դրամով:
Երբ խոսում եք «Հայփոստի» կառավարման արդյունավետության մասին, այս երկու թիվը՝ 1 մլրդ դրամը և 900 մլն դրամը՝ գրեթե 1 մլրդ դրամի ֆինանսական ցուցանիշների բարելավումը, դա Կոնջորյանի կնոջ աշխատանքի արդյունավետությունն է»:

У вас нет аргументов против моей кандидатуры, у вас есть страх. Вы пять лет убегали от меня. Конджорян — оппозиции.
04-08-2026 16:33 Армения Политика
armtimes.com «Обсуждения этих двух дней подтвердили мою уверенность в том, что у наших оппозиционных коллег нет контраргументов против моей кандидатуры. Все связано с людьми, которые со мной, но ничего не касается моей деятельности.
«Мои коллеги по блоку «Армения» боятся, что я поднимусь отсюда туда (указывает на трибуны выступлений и заместителя председателя НС - прим.). Хочу успокоить: если меня выберут, обещаю приятное времяпрепровождение в зале заседаний. Чего вы боитесь от меня? Потому что вы убегали от меня последние 5 лет»:
Об этом на заседании Национального собрания 4 августа сказал кандидат на должность заместителя председателя НС Хайк Конжорян, комментируя критику оппозиции в свой адрес.
Конжорян подчеркнул, что когда он подошел к трибуне для выступления, оппозиционеры покинули зал по самым разным причинам.
Комментируя показатели эффективности работы своей жены в компании «АрмПочта», Хайк Конжорян сказал: «Согласно опубликованной информации, за время управления моей женой «АрмПочта» выплатила государству дивиденды в размере 1 млрд драмов. Согласно опубликованным данным, в 2024-2025 годах финансовый результат «АрмПочты» улучшился на 900 млн драмов.
Когда вы говорите о эффективности управления «АрмПочтой», эти два числа - 1 млрд драмов и 900 млн драмов - почти 1 млрд драмов улучшения финансовых показателей, это эффективность работы жены Конжоряна»: