Քննչականի պետն աշխատասենյակում ծեծի է ենթարկել փոխոստիկանապետին. մանրամասներ
«Իշխանություն»-ը գրել էր, որ նախօրեին ուշ գիշեր ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության շենքի դիմաց գերլարված իրավիճակ է եղել։ Ըստ հրապարակման՝ ՔԿ աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել ոստիկանության ծառայողի, ինչից հետո վերջինիս համար շտապօգնություն է կանչվել։
ArmLur.am-ին հաջողվել է բացառիկ մանրամասներ պարզել միջադեպից։ Մեր տեղեկություններով՝ ծեծի ենթարկված ոստիկանության ծառայողը ՆԳՆ ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի պետի տեղակալն է։
ArmLur.am-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ միջադեպի հիմքում բավական կենցաղային թվացող հարց է եղել՝ ավտոկայանատեղիի շուրջ վեճը։ Դեպքից մեկ օր առաջ Մալաթիայի տարածքում ոստիկանության ծառայողի, քննիչների և քաղաքացու մասնակցությամբ վիճաբանություն է տեղի ունեցել։
Սակայն պատմությունն այդքանով չի ավարտվել։
ArmLur.am-ի տեղեկություններով՝ հաջորդիվ հարցերը պարզաբանելու նպատակով ոստիկանության ծառայողին իր մոտ է հրավիրել ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության պետ Ռաֆայել Վարդանյանը։ Վերջինս, ըստ մեզ փոխանցված տեղեկությունների, ոստիկանության ծառայողին ընդունել է իր աշխատասենյակում, որտեղ ներկա են եղել նաև վարչության ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներ: Այստեղ
իրավիճակը կրկին լարվել է, և Մալաթիայի ոստիկանապետի տեղակալը ծեծի է ենթարկվել։ Ըստ ArmLur.am-ին հասած տեղեկությունների, կատարվածին ներկա են եղել նաև ոստիկանության բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, այդ թվում՝ ոստիկանության ներքին անվտանգության ստորաբաժանման ղեկավարը։
Դեպքից հետո ոստիկանության ծառայողի համար շտապօգնություն է կանչվել։ Նրա հարազատները հավաքվել են ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչության շենքի դիմաց, սակայն, նրանց թույլ չեն տվել ներս մտնել։
ArmLur.am-ի տեղեկություններով՝ կատարվածի առնչությամբ արդեն հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացվել, ուստի իրավապահ համակարգը ստիպված է լինելու պարզել ոչ միայն՝ ով և ինչ հանգամանքներում է բռնություն գործադրել ոստիկանության ծառայողի նկատմամբ, այլև՝ ովքեր են ներկա եղել միջադեպին և ինչ գործողություններ են ձեռնարկել այն կանխելու համար։
Հատկանշական է նաև մեկ այլ հանգամանք։ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչության պետ Ռաֆայել Վարդանյանը ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Ասատուր Վարդանյանի եղբայրն է։

Начальник следственного управления избил заместителя начальника полиции в офисе. Подробности
«Власть» писала, что накануне поздно ночью перед зданием следственного управления Следственного комитета РА в Ереване сложилась напряженная ситуация. Согласно публикации, сотрудники СК избили сотрудника полиции, после чего для него была вызвана скорая помощь.
ArmLur.am- удалось выяснить эксклюзивные детали инцидента. По нашим данным, избитый сотрудник полиции является заместителем начальника отдела полиции Малатии МВД РА.
По информации источников ArmLur.am, причиной инцидента стал вопрос, который кажется довольно бытовым — спор вокруг парковки. За день до происшествия в районе Малатии произошла ссора с участием сотрудника полиции, следователей и гражданина.
Однако история на этом не закончилась.
По данным ArmLur.am, для дальнейшего выяснения вопросов сотрудника полиции пригласил к себе начальник следственного управления Следственного комитета РА в Ереване Рафаэль Вартанян. Согласно переданной нам информации, он принял сотрудника полиции в своем кабинете, где также присутствовали представители руководства управления. Здесь
ситуация снова накалилась, и заместитель начальника полиции Малатии был избит. По информации, поступившей в ArmLur.am, на происшествии также присутствовали высокопоставленные сотрудники полиции, в том числе начальник подразделения внутренней безопасности полиции.
После инцидента для сотрудника полиции была вызвана скорая помощь. Его родственники собрались перед зданием следственного управления в Ереване, однако им не позволили войти.
По данным ArmLur.am, уже подано заявление о преступлении в связи с произошедшим, поэтому правоохранительным органам придется выяснить не только то, кто и при каких обстоятельствах применил насилие к сотруднику полиции, но и кто присутствовал на инциденте и какие действия были предприняты для его предотвращения.
Также примечателен еще один факт. Начальник следственного управления Следственного комитета РА в Ереване Рафаэль Вартанян
является братом заместителя министра территориального управления и инфраструктур РА Асатура Вартаняна.