ՀՀ ԱԺ-Ն 2-ՐԴ ԸՆԹԵՐՑՄԱՄԲ ՔՆՆԱՐԿԵՑ «ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ԱՄՍԱԿԱՆ<br /> ԱՇԽԱՏԱՎԱՐՁԻ ՄԱՍԻՆ» ԵՎ «ԵԿԱՄՏԱՀԱՐԿԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՆԵՐՈՒՄ ՆԱԽԱՏԵՍՎՈՂ<br /> ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ<br />
ՀՀ ԱԺ-Ն 2-ՐԴ ԸՆԹԵՐՑՄԱՄԲ ՔՆՆԱՐԿԵՑ «ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ԱՄՍԱԿԱՆ
ԱՇԽԱՏԱՎԱՐՁԻ ՄԱՍԻՆ» ԵՎ «ԵԿԱՄՏԱՀԱՐԿԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՆԵՐՈՒՄ ՆԱԽԱՏԵՍՎՈՂ
ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
• 02-11-2007 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ նախագահի նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 2-ին գումարված ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում 2-րդ ընթերցմամբ քննարկվեցին կառավարության հեղինակած 2 օրինագծերը, որոնցում փոփոխություններ են նախատեսվում «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» եւ «Եկամտահարկի մասին» օրենքներում: Ըստ դրանց, 2008թ-ի հունվարի 1-ից Հայաստանում նվազագույն ամսական աշխատավարձի չափը եւ համախառն եկամտի հարկման ենթակա ստորին շեմը սահմանվում է 25 հազար դրամ (մոտ 76 ԱՄՆ դոլար)` ներկայումս գործող 20 հազար դրամի փոխարեն:

NATIONAL ASSEMBLY DISCUSSES IN SECOND READING AMENDMENTS<br /> ENVISAGED IN LAW ON MINIMUM MONTHLY SALARY AND LAW ON INCOME<br /> TAX<br />
NATIONAL ASSEMBLY DISCUSSES IN SECOND READING AMENDMENTS
ENVISAGED IN LAW ON MINIMUM MONTHLY SALARY AND LAW ON INCOME
TAX
• 02-11-2007 20:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, NOVEMBER 2, NOYAN TAPAN. Two bills prepared by the government that envisage amendments to the Law on Minimum Monthly Salary and the Law on Income Tax were discussed in second reading at the November 2 special session of the RA National Assembly convened on the initiative of the Armenian president. Based on this, starting from January 1, 2008, the minimum monthly salary and the minimum non-taxable income will be 25 thousand drams (about 76 dollars) instead of the current 20 thousand drams.