ՊԱՏԳԱՄԱՎՈՐՆԵՐԸ ԱՌԱՋԱՐԿՈՒՄ ԵՆ ԵՐԿԱՐԱՁԳԵԼ «ԳՅՈՒՄՐԻ ՔԱՂԱՔԻ<br /> ՎԵՐԱԿԱՆԳՆՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔԻ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅԱՆ ԺԱՄԿԵՏԸ<br />
ՊԱՏԳԱՄԱՎՈՐՆԵՐԸ ԱՌԱՋԱՐԿՈՒՄ ԵՆ ԵՐԿԱՐԱՁԳԵԼ «ԳՅՈՒՄՐԻ ՔԱՂԱՔԻ
ՎԵՐԱԿԱՆԳՆՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔԻ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅԱՆ ԺԱՄԿԵՏԸ
• 04-12-2006 19:35:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Դեկտեմբերի 4-ի նիստում ՀՀ Ազգային Ժողովը 1-ին ընթերցմամբ քննարկեց «Գյումրի քաղաքի վերականգնման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը: «Օրինաց երկիր» խմբակցության անդամներ, գյումրեցիներ Սամվել Բալասանյանի եւ Հովհաննես Մարգարյանի հեղինակած նախագծով առաջարկվում է նշված օրենքի գործողության ժամկետը 2007թ.-ի հունվարի 1-ից երկարաձգել մինչեւ 2014թ-ի դեկտեմբերի 31-ը: Առաջիկայում պատգամավորները ակնկալում են քննարկել շրջանառության մեջ գտնվող նույն օրենքում նոր փոփոխություններ եւ լրացումներ նախատեսող օրինագիծը, որը միտված է Գյումրիի առջեւ ծառացած խնդիրների համապարփակ լուծմանը, այդ թվում նոր աշխատատեղերի բացմանը, գործազրկության կրճատմանը:

MPs PROPOSE PROLONGING OPERATION TERM OF LAW "ON<br /> RESTORATION OF TOWN OF GYUMRI"<br /> RESTORATION OF TOWN OF GYUMRI"
MPs PROPOSE PROLONGING OPERATION TERM OF LAW "ON
RESTORATION OF TOWN OF GYUMRI"
• 04-12-2006 19:35:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, DECEMBER 4, NOYAN TAPAN. At the December 4 sitting, RA National Assembly in first reading discussed the bill "On Making Amendments and Additions to the Law "On Restoration of the Town of Gyumri." Orinats Yerkir (Country of Law) faction members Samvel Balasanian and Hovhannes Margarian, who are from Gyumri, submitted a draft, according to which it is proposed prolonging the operation term of the above mentioned law from 2007 January 1 to 2014 December 31. The MPs expect to discuss a new draft envisaging making amendments and additions to the same law in the future. The draft is aimed at giving all-embracing solution to problems faced by Gyumri, including creation of jobs, reduction of unemployment.