Փամբակ գետում դի է հայտնաբերվել
Փամբակ գետում դի է հայտնաբերվել: Այս տեղեկությունը 1lurer.am-ի հետ զրույցում հաստատեց ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը:   Փրկարարները...
Փամբակ գետում դի է հայտնաբերվել: Այս տեղեկությունը 1lurer.am-ի հետ զրույցում հաստատեց ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը:   Փրկարարները ներկայումս միջոցներ են ձեռնարկում դին գետից դուրս բերելու ուղղությամբ:    Կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:   Հիշեցնենք՝ օրեր առաջ Փամբակ գետում ՆԳՆ փրկարար ծառայության ջրասուզակը հայտնաբերել էր հունիսի 15-ից որոնվող՝ 2013 թվականին ծնված Մարինե Մարտիրոսյանի մարմինը։   Տեղեկացնենք նաև՝ հունիսի 17-ին՝ ժամը 9։30-ի սահմաններում, Փամբակ գետում՝ ենթադրյալ դեպքի վայրից մոտ 500 մ հեռավորության...
Կիևյան կամրջի հիմնանորոգման աշխատանքներն ընթացքի մեջ են. Նիկոլ Փաշինյան
27.06.2026 14:20
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Պաշինյանը ֆեյսբուքի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել և կից գրել. «Կիևյան կամրջի հիմնանորոգման...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Պաշինյանը ֆեյսբուքի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել և կից գրել. «Կիևյան կամրջի հիմնանորոգման աշխատանքներն ընթացքի մեջ...
10 տարի շարունակ իմ միսը կերել են դրա համար, պիտի արդարանաս մի բանի համար, որի հետ դու ընդհանրապես կապ չունես․ Արփինե Հովհաննիսյանը՝ «Հաց բերողի» մասին
27.06.2026 14:12
tert.am Այս հարցը շատ մարդու կարող էիք տալ, իրավապահ համակարգից լիքը մարդ կա, իրենց կարող...
tert.am Այս հարցը շատ մարդու կարող էիք տալ, իրավապահ համակարգից լիքը մարդ կա, իրենց կարող էիք տալ, հիմա նույնիսկ անուններ էլ կարող եմ ասել, բայց ինձ՝ չէ։  Այս մասին Tete A Tete-ի հետ զրույցում ասել է արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը՝ պատասխանելով այն հարցին, որ շատերը իր անվան հետ են կապում «Հաց բերողի» կյանքի ելքի հետ և շատերը կարծում են,...
Все подписи на месте, кражи голосов не было: оппозиции не удастся аннулировать итоги выборов
27.06.2026 14:06
Эдгар Варданян, Ассоцииорованный эксперт Армянского Совета, политолог  Полное видео: :  https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/shantazh-budet-v-162040844           * Այս տեքստը ավտոմատ թարգմանվել է...
Эдгар Варданян, Ассоцииорованный эксперт Армянского Совета, политолог  Полное видео: :  https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/shantazh-budet-v-162040844           * Այս տեքստը ավտոմատ թարգմանվել է արհեստական բանականության (ԱԲ)...
Իրանը թիրախավորել է տարածաշրջանում ամերիկյան ռազմական օբյեկտներըhttps://www.1lurer.am/hy/2026/06/27/5/1537112
27.06.2026 14:00
1lurer. Ի պատասխան ամերիկյան գրոհի՝ Իրանի ռազմածովային ուժերը թիրախավորել են տարածաշրջանում ամերիկյան ռազմական օբյեկտները:   ԻՀՊԿ-ն նախազգուշացրել...
1lurer. Ի պատասխան ամերիկյան գրոհի՝ Իրանի ռազմածովային ուժերը թիրախավորել են տարածաշրջանում ամերիկյան ռազմական օբյեկտները:   ԻՀՊԿ-ն նախազգուշացրել է՝ ագրեսիայի կրկնման դեպքում պատասխանն ավելի հզոր կլինի: Կորպուսը նաև շեշտել է, որ Իսլամաբադի փոխըմբռնման հուշագրի հինգերորդ կետի համաձայն՝ Հորմուզի նեղուցով նավագնացությունը պետք է համակարգվի Իրանի հետ, իսկ ԱՄՆ-ը ցանկանում էր խախտել այս պայմանը:   Իրանի խորհրդարանի ազգային անվտանգության հանձնաժողովի ղեկավար Էբրահիմ Ազիզին էլ հայտարարել է, որ...
ԱՄՆ-ն մարդասիրական օգնությունը հնարավոր դարձնելու համար չեղարկել է Վենեսուելայի դեմ պատժամիջոցները
27.06.2026 13:40
Հայկական ժամանակ․ ԱՄՆ-ն ժամանակավորապես կասեցրել է Վենեսուելայի դեմ որոշ պատժամիջոցներ՝ երկիրը ցնցած երկրաշարժերից հետո մարդասիրական...
Հայկական ժամանակ․ ԱՄՆ-ն ժամանակավորապես կասեցրել է Վենեսուելայի դեմ որոշ պատժամիջոցներ՝ երկիրը ցնցած երկրաշարժերից հետո մարդասիրական օգնության մատակարարումը հեշտացնելու համար։   Որոշումն ամրագրված է ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության Արտասահմանյան ակտիվների վերահսկողության գրասենյակի կողմից տրված լիցենզիայում։ Այն թույլատրում է բոլոր փրկարարական գործողությունները, որոնք արգելված էին մինչև հոկտեմբերի 23-ը։   ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության տվյալներով՝ այդ միջոցառումը թույլ կտա մշակել և փոխանցել միջոցները, այդ թվում՝ երրորդ երկրներից կատարված վճարումները,...
Կսպասենք, տեսնենք՝ ինչպես կզարգանան իրադարձությունները ՍԴ-ում, թույլ տվեք փակագծերը չբացել. Արման Աբովյանը՝ ընդդիմության հետագա քայլերի մասին
27.06.2026 12:44
tert.am․ Թույլ տվեք այս պահին փակագծերը չբացեմ, կսպասենք, տեսնենք՝ ինչպես կզարգանան իրադարձությունները Սահմանադրական դատարանում: Այս...
tert.am․ Թույլ տվեք այս պահին փակագծերը չբացեմ, կսպասենք, տեսնենք՝ ինչպես կզարգանան իրադարձությունները Սահմանադրական դատարանում: Այս մասին Սահմանադրական դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավորության թեկնածու Արման Աբովյանը՝ խոսելով ընդդիմության քայլերի հաջորդականության մասին:   Նա նշել է, որ այս պահին ցանկացած կարծիք, որը հնչում է հետաքրքված կողմից, իսկ ինքը հետաքրքրված կողմ է, հնարավոր է սխալ ընկալվել:   «Կարող եմ միանգամայն վստահությամբ...
Ամերիկյան ուժերը հարվածել են Իրանին՝ ի պատասխան Հորմուզի նեղուցում առևտրային նավի թիրախավորման
27.06.2026 12:31
1lurer. ԱՄՆ զինված ուժերը հարված է հասցրել Իրանին՝ ի պատասխան Հորմուզի նեղուցում առևտրային նավի թիրախավորման:...
1lurer. ԱՄՆ զինված ուժերը հարված է հասցրել Իրանին՝ ի պատասխան Հորմուզի նեղուցում առևտրային նավի թիրախավորման: Ըստ ԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարության հայտարարության՝ ամերիկյան ինքնաթիռները հարվածել են հրթիռների և անօդաչուների պահման վայրերի, ափամերձ ռադարային կայանների:   Հունիսի 25-ին Օմանի մերձակայքում հարվածի էր ենթարկվել Սինգապուրի դրոշով նավարկող բեռնանավը, որը փորձում էր դուրս գալ Հորմուզի նեղուցից: Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել էր, որ նեղուցով անցնելիս միայն Իրանի...
Մահացել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռաիսա Մկրտչյանը
27.06.2026 12:18
Հայկական ժամանակ․ 84 տարեկան հասակում մահացել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ, Մովսես Խորենացու մեդալակիր, «Հայրենիքին մատուցած...
Հայկական ժամանակ․ 84 տարեկան հասակում մահացել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ, Մովսես Խորենացու մեդալակիր, «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանակիր Ռաիսա Մկրտչյանը։   Ռաիսա Մկրտչյանը ծնվել է 1942 թվականի փետրվարի 25-ին, Սևան քաղաքում: Սովորել է Երևանի Ռ. Մելիքյանի անվան երաժշտական ուսումնարանում, այնուհետև Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում:   Ուսմանը զուգահեռ երգել է երիտասարդական էստրադային նվագախմբերում: Եղել է Բաբաջանյանի, Օրբելյանի, Աճեմյանի, Բալյանի, Վարդազարյանի և այլ կոմպոզիտորների...
Պուտինը ստորագրել է Ռուսաստանում IMEI-ների միասնական բազա ստեղծելու մասին օրենքը
27.06.2026 11:45
Ազատություն․ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել է Ռուսաստանում բջջային սարքերի նույնականացնող համարների (IMEI) միասնական տվյալների...
Ազատություն․ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել է Ռուսաստանում բջջային սարքերի նույնականացնող համարների (IMEI) միասնական տվյալների բազա ստեղծելու մասին օրենք:   Риа новости-ի փոխանցմամբ՝ օրենքի համաձայն, այս համակարգը կպարունակի տեղեկատվություն Ռուսաստանում օգտագործման համար թույլատրված և արգելված IMEI կոդերի մասին:   Օրերս Հայաստանի կառավարությունը ևս հավանություն է տվել մի նախագծի, որով նախատեսվում է ներդնել բջջային հեռախոսների IMEI-ների վերահսկման մեխանիզմներ:   Տեղեկատվական անվտանգության փորձագետների շրջանում կան մտահոգություններ: Cyberhub.am-ի համահիմնադիր...

В реке Памбак обнаружено тело
В реке Памбак найдено тело. Эта информация была подтверждена пресс-секретарем МВД Нареком Саргсяном в разговоре...
В реке Памбак найдено тело. Эта информация была подтверждена пресс-секретарем МВД Нареком Саргсяном в разговоре с 1lurer.am:   Спасатели в настоящее время предпринимают меры по извлечению тела из реки.    Будет предоставлена дополнительная информация:   Напомним, что несколько дней назад в реке Памбак водолазами спасательной службы МВД было найдено тело Марины Мартиросян, пропавшей с 15 июня 2013 года.   Также сообщаем, что 17 июня около 9:30 в реке...
Работы по капитальному ремонту Киевского моста находятся в процессе. Никол Пашинян
27.06.2026 14:20
Премьер-министр Армении Никол Пашинян опубликовал видео на своей странице в Facebook и добавил комментарий. «Работы по...
Премьер-министр Армении Никол Пашинян опубликовал видео на своей странице в Facebook и добавил комментарий. «Работы по капитальному ремонту Киевского моста находятся в процессе»: <iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Freel%2F1020690357596989%2F&show_text=false&width=560&t=0" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>    * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
10 лет подряд моё мясо ели за это, ты должен оправдаться за что-то, что не имеет к тебе никакого отношения. Арпине Хованнисян о «Хлебном носителе».
27.06.2026 14:12
Этот вопрос можно было бы задать многим людям, в правоохранительной системе полно людей, вы могли...
Этот вопрос можно было бы задать многим людям, в правоохранительной системе полно людей, вы могли бы их спросить, сейчас даже имена могу назвать, но меня — нет.   Об этом в интервью Tete A Tete сказала бывший министр юстиции Арпине Хованнисян, отвечая на вопрос о том, что многие связывают ее имя с исходом жизни «Хлебного носителя» и многие считают, что...
Все подписи на месте, кражи голосов не было: оппозиции не удастся аннулировать итоги выборов
27.06.2026 14:06
Эдгар Варданян, Ассоцииорованный эксперт Армянского Совета, политолог  Полное видео: ...
Иран нацелился на американские военные объекты в регионе https://www.1lurer.am/hy/2026/06/27/5/1537112
27.06.2026 14:00
1lurer. В ответ на американскую атаку иранские военно-морские силы нацелились на американские военные объекты в...
1lurer. В ответ на американскую атаку иранские военно-морские силы нацелились на американские военные объекты в регионе:   ИРГК предупредил, что в случае повторения агрессии ответ будет более мощным. Корпус также подчеркнул, что согласно пятому пункту меморандума о взаимопонимании с Исламабадом, навигация через Ормузский пролив должна координироваться с Ираном, в то время как США хотели нарушить это условие:   Глава Комитета национальной безопасности парламента Ирана...
США отменили санкции против Венесуэлы, чтобы сделать гуманитарную помощь возможной.
27.06.2026 13:00
Армянское время. США временно приостановили некоторые санкции против Венесуэлы, чтобы облегчить поставки гуманитарной помощи после...
Армянское время. США временно приостановили некоторые санкции против Венесуэлы, чтобы облегчить поставки гуманитарной помощи после землетрясений, потрясших страну.   Решение зафиксировано в лицензии, выданной Управлением по контролю за иностранными активами Министерства финансов США. Она разрешает все спасательные операции, которые были запрещены до 23 октября.   По данным Министерства финансов США, эта мера позволит разрабатывать и передавать средства, включая платежи из третьих стран, если они...
Будем ждать, посмотрим, как будут развиваться события в Конституционном суде, позвольте не раскрывать скобки. Арман Абовян о дальнейших действиях оппозиции.
27.06.2026 12:36
tert.am․ Позвольте мне в данный момент не раскрывать карты, мы подождем, посмотрим, как будут развиваться...
tert.am․ Позвольте мне в данный момент не раскрывать карты, мы подождем, посмотрим, как будут развиваться события в Конституционном суде. Об этом в беседе с журналистами во дворе Конституционного суда заявил кандидат в депутаты от партии «Процветающая Армения» Арман Абовян, говоря о последовательности действий оппозиции:   Он отметил, что в данный момент любое мнение, которое звучит от заинтересованной стороны, а он сам является...
Американские силы нанесли удар по Ирану в ответ на целенаправленную атаку на торговое судно в Ормузском проливе.
27.06.2026 12:27
1lurer. Вооруженные силы США нанесли удар по Ирану в ответ на атаку на торговое судно...
1lurer. Вооруженные силы США нанесли удар по Ирану в ответ на атаку на торговое судно в Ормузском проливе. Согласно заявлению Центрального командования США, американские самолеты атаковали места хранения ракет и беспилотников, а также прибрежные радиолокационные станции.   25 июня под удар попало грузовое судно под флагом Сингапура, которое пыталось покинуть Ормузский пролив. Корпус стражей исламской революции заявил, что только назначенный Ираном маршрут...
Умерла народная артистка РА Раиса Мкртчян.
27.06.2026 12:18
Армянское время․ На 84-м году жизни скончалась народная артистка Армении, лауреат медали Мовсеса Хоренаци, обладательница...
Армянское время․ На 84-м году жизни скончалась народная артистка Армении, лауреат медали Мовсеса Хоренаци, обладательница ордена «За заслуги перед Отечеством» 1-й степени Раиса Мкртчян.   Раиса Мкртчян родилась 25 февраля 1942 года в городе Севан. Училась в Ереванском музыкальном училище имени Р. Меликяна, затем в Государственной консерватории имени Комитаса:   Параллельно с учебой пела в молодежных эстрадных оркестрах. Она была первой исполнительницей песен таких...
Путин подписал закон о создании единой базы IMEI в России
27.06.2026 11:37
Азатутюн: Президент России Владимир Путин подписал закон о создании единой базы данных идентификационных номеров мобильных...
Азатутюн: Президент России Владимир Путин подписал закон о создании единой базы данных идентификационных номеров мобильных устройств (IMEI) в России:   По информации РИА Новости, согласно закону, эта система будет содержать информацию о IMEI-кодах, разрешенных и запрещенных для использования в России:   На днях правительство Армении также одобрило проект, который предполагает внедрение механизмов контроля IMEI мобильных телефонов:   Среди экспертов в области информационной безопасности есть опасения. Соучредитель...