ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնին հավակնում է ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Ալխաս Ղազարյանը։ Factor.am-ի հարցին ի պատասխան նա...
ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնին հավակնում է ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Ալխաս Ղազարյանը։ Factor.am-ի հարցին ի պատասխան նա հաստատեց տեղեկությունը և նշեց, որ արդեն առաջադրվել է։ Հիշեցնենք՝ երեկ առաջադրման մասին հայտարարել էր նաև Վահագն Ալեքսանյանը։ ԱԺ փոխնախագահներից երկուսի քվոտան ՔՊ-ինն է, մյուսը՝ ընդդիմադիրներինը։ Փոխնախագահների թեկնածությունը հաստատելու է ՔՊ վարչությունը։ Երեկ հայտնի դարձավ, որ ԱԺ նախագահի պաշտոնում հաստատվել է Ռուբեն Ռուբինյանի թեկնածությունը։ Նարեկ...
Նոյյան Տապան. «Բացում ենք փակագծերը». Հյուր՝ Քրիստոնեա - Ժողովրդավարական կուսակցության նախագահ Լևոն...
Ազատություն. «Ռոսսելխոզնադզոր» դադարեցրել է Հայաստանից Ռուսաստան ձկնամթերքի բոլոր մատակարարումները՝ արգելելով նաև երկու այն ընկերությունների ապրանքի...
Ազատություն. «Ռոսսելխոզնադզոր» դադարեցրել է Հայաստանից Ռուսաստան ձկնամթերքի բոլոր մատակարարումները՝ արգելելով նաև երկու այն ընկերությունների ապրանքի ներմուծումը, որոնք ավելի վաղ ստուգում էին անցել: Գերատեսչությունը հայտնել է, որ «աշխատում է հայկական կողմի հետ ռուսական շուկա մատակարարվող ձկան և ձկնամթերքի անվտանգության ապահովման ուղղությամբ»: «Ռոսսելխոզնադզորը» հիշեցրել է, որ ավելի վաղ՝ «համակարգային խախտումների արձանագրման արդյունքում», հայկական կողմին առաջարկել էր ժամանակավորապես դադարեցնել ձկնամթերք արտադրող բոլոր ձեռնարկությունների արտադրանքի...
Հայկական ժամանակ. ՀՀ Սահմանադրական դատարանը սկսել է 2026 թվականի հունիսի 14-ի «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի...
Հայկական ժամանակ. ՀՀ Սահմանադրական դատարանը սկսել է 2026 թվականի հունիսի 14-ի «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2026 թվականի հունիսի 7-ի հերթական ընտրությունների արդյունքներն ամփոփելու մասին» որոշման հետ կապված վեճի քննությունը։ Արդյունքները վիճարկելու պահանջ է ներկայացրել ընդդիմությունը: Սահմանադրական դատարանը նիստը ուղիղ հեռարձակում է: ՍԴ-ն օրերս որոշել էր, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» և «Հանրապետություն» կուսակցությունների նախկին անդամներ Վլադիմիր Վարդանյանն ու Արտակ Զեյնալյանը կանխակալ վերաբերմունք ունեն որպես կողմ...
tert.am. Այսօր Ադրբեջանից Հայաստան է արտահանվել 18 վագոն ԱԻ-92 մակնիշի ավտոմոբիլային բենզին՝ ընդհանուր՝ 971 տոննա...
tert.am. Այսօր Ադրբեջանից Հայաստան է արտահանվել 18 վագոն ԱԻ-92 մակնիշի ավտոմոբիլային բենզին՝ ընդհանուր՝ 971 տոննա քաշով, ինչպես նաև 8 վագոն դիզելային վառելիք՝ ընդհանուր 467 տոննա քաշով։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները: Նշենք, որ այսօրվա դրությամբ Ադրբեջանից Հայաստան արդեն արտահանվել է ավելի քան 14 հազար տոննա դիզելային վառելիք և 4 հազար տոննայից ավելի ԱԻ-92 և ԱԻ-95 մակնիշի բենզին։ Առ այսօր Ադրբեջանի տարածքով...
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Շնորհավորում եմ իմ գործընկեր Ռուբեն...
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Շնորհավորում եմ իմ գործընկեր Ռուբեն Ռուբինյանին՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության կողմից ԱԺ 9-րդ գումարման նախագահի թեկնածու ընտրվելու կապակցությամբ: Համոզված եմ, որ նա պատվով կշարունակի մեր միասին սկսած գործը, հանուն Հայաստանի...
Ноян Тапан на русском. Гость - Давид...
Sputnik. Վասիլևի խոսքով՝ Ռուսաստանը վճարում է կազմակերպության բյուջեի 50%-ը։ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) ընդհանուր բյուջեում Հայաստանի...
Sputnik. Վասիլևի խոսքով՝ Ռուսաստանը վճարում է կազմակերպության բյուջեի 50%-ը։ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) ընդհանուր բյուջեում Հայաստանի անդամավճարը կազմում է 10%։ Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է ՀԱՊԿ-ում ՌԴ մշտական ներկայացուցիչ Վիկտոր Վասիլևը։ Մեկնաբանելով անդամավճարների թեման՝ նա նշել է, որ «խոսքը տոկոսային հարաբերակցության մասին է»։ Վասիլևը հիշեցրել է, որ Ռուսաստանը վճարում է կազմակերպության բյուջեի 50%-ը, «մյուսները վճարում են կազմակերպության բյուջեի 10-ական տոկոսը»։ «Համապատասխանաբար, իր 10%-ը,...
Հայկական ժամանակ. Թուրքիա-Հայաստան հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը «X»-ում գրառում է արել՝...
Հայկական ժամանակ. Թուրքիա-Հայաստան հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը «X»-ում գրառում է արել՝ անդրադառնալով Ռուբեն Ռուբինյանի՝ ԱԺ նախագահի թեկնածուի պաշտոնում ընտրվելուն։ «Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ շնորհավորում եմ Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում իմ գործընկերոջը՝ Ռուբեն Ռուբինյանին, որի հետ չորս տարիների ընթացքում ձևավորել ենք արդյունավետ աշխատանքային համագործակցություն և անկեղծ բարեկամական հարաբերություններ։ Նրան մաղթում եմ հետագա հաջողություններ նաև նոր պաշտոնում»,-...
Ազատություն. Իսրայելի արտգործնախարար Գիդեոն Սաարը հայտարարել է, որ կառավարության հաջորդ նիստում ներկայացնելու է Հայոց ցեղասպանությունը...
Ազատություն. Իսրայելի արտգործնախարար Գիդեոն Սաարը հայտարարել է, որ կառավարության հաջորդ նիստում ներկայացնելու է Հայոց ցեղասպանությունը պաշտոնապես ճանաչող բանաձևի նախագիծը։ «Օսմանյան Կայսրության վերջին տարիներին հայ ժողովրդի դեմ իրագործված ցեղասպանության ճանաչումը բարոյական և պատմական պարտավորություն է, - X-ում գրել է Սաարը՝ շարունակելով․ - Միևնույն ժամանակ, տեղին է դատապարտել պատմական ճշմարտության ցանկացած ժխտում, նսեմացում կամ խեղաթյուրում»։ Կառավարության հավանությանն արժանանալուց հետո նախագիծը կուղարկվի խորհրդարան, տեղեկացրել է...

На пост вице-спикера Национального собрания претендует депутат фракции КП Аргас Газарян. В ответ на вопрос...
На пост вице-спикера Национального собрания претендует депутат фракции КП Аргас Газарян. В ответ на вопрос Factor.am он подтвердил информацию и отметил, что уже выдвинул свою кандидатуру. Напомним, что вчера о выдвижении также заявил Вагхан Александряны. Квота на двух вице-спикеров принадлежит КП, а другая — оппозиции. Кандидатуры вице-спикеров утвердит руководство КП. Вчера стало известно, что на пост спикера Национального собрания утверждена кандидатура...
Ноян Тапан. «Открываем скобки». Гость - президент Христианско-демократической партии Левон Ширинян * Этот текст автоматически переведен...
Ноян Тапан. «Открываем скобки». Гость - президент Христианско-демократической партии Левон Ширинян * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
Азатутюн. «Россельхознадзор» приостановил все поставки рыбной продукции из Армении в Россию, также запретив импорт продукции...
Азатутюн. «Россельхознадзор» приостановил все поставки рыбной продукции из Армении в Россию, также запретив импорт продукции двух компаний, которые ранее прошли проверку. Ведомство сообщило, что «работает с армянской стороной над обеспечением безопасности рыбы и рыбной продукции, поставляемой на российский рынок»: «Россельхознадзор» напомнил, что ранее, «в результате выявления системных нарушений», армянской стороне было предложено временно приостановить сертификацию продукции всех предприятий, производящих рыбную продукцию,...
Армянское время. Конституционный суд РА начал рассмотрение спора, связанного с решением от 14 июня 2026...
Армянское время. Конституционный суд РА начал рассмотрение спора, связанного с решением от 14 июня 2026 года о «Подведении итогов очередных выборов Национального собрания Республики Армения от 7 июня 2026 года». Требование оспорить результаты выдвинула оппозиция: Конституционный суд проводит заседание в прямом эфире: Суд недавно решил, что бывшие члены партий «Гражданский договор» и «Республика» Владимир Вартанян и Артак Зейналян имеют предвзятое отношение к стороне,...
tert.am. Сегодня из Азербайджана в Армению было экспортировано 18 вагонов бензина марки АИ-92 общим весом...
tert.am. Сегодня из Азербайджана в Армению было экспортировано 18 вагонов бензина марки АИ-92 общим весом 971 тонна, а также 8 вагонов дизельного топлива общим весом 467 тонн. Об этом сообщают азербайджанские СМИ: Отметим, что на сегодняшний день из Азербайджана в Армению уже экспортировано более 14 тысяч тонн дизельного топлива и более 4 тысяч тонн бензина марок АИ-92 и АИ-95. На сегодняшний день...
Президент Национального собрания Армении Ален Симонян на своей странице в Фейсбуке написал. «Поздравляю моего коллегу Рубена...
Президент Национального собрания Армении Ален Симонян на своей странице в Фейсбуке написал. «Поздравляю моего коллегу Рубена Рубиняна с избранием кандидатом в президенты Национального собрания 9-го созыва по решению правления партии «Гражданский договор»: Уверен, что он с честью продолжит наше общее дело ради Республики Армения»: * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
Ноян Тапан на русском. Гость - Давид Шахназарян * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного...
Ноян Тапан на русском. Гость - Давид Шахназарян * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
Sputnik. По словам Васильева, Россия оплачивает 50% бюджета организации. Членский взнос Армении в общем бюджете Организации Договора...
Sputnik. По словам Васильева, Россия оплачивает 50% бюджета организации. Членский взнос Армении в общем бюджете Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) составляет 10%. Об этом РИА Новости сообщил постоянный представитель РФ в ОДКБ Виктор Васильев. Комментируя тему членских взносов, он отметил, что «речь идет о процентном соотношении». Васильев напомнил, что Россия оплачивает 50% бюджета организации, «остальные платят по 10% бюджета организации». «Соответственно, свои...
Армянское время. Специальный представитель Турции по вопросам нормализации отношений с Арменией Сердар Кылыч сделал запись...
Армянское время. Специальный представитель Турции по вопросам нормализации отношений с Арменией Сердар Кылыч сделал запись в «X», комментируя избрание Рубена Рубиняна на должность председателя Национального собрания. «Поздравляю моего коллегу Рубена Рубиняна с избранием на пост председателя Национального собрания Армении, с которым мы за четыре года сформировали эффективное рабочее сотрудничество и искренние дружеские отношения в процессе нормализации отношений между Арменией и...
Свобода. Министр иностранных дел Израиля Гидеон Саар заявил, что на следующем заседании правительства он представит...
Свобода. Министр иностранных дел Израиля Гидеон Саар заявил, что на следующем заседании правительства он представит проект резолюции, официально признающей геноцид армян. «Признание геноцида армянского народа, осуществленного в последние годы Османской империи, является моральным и историческим долгом, - написал Саар в X, продолжая: - В то же время уместно осудить любое отрицание, умаление или искажение исторической правды». После одобрения правительством проект будет...