ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնին հավակնում է ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Ալխաս Ղազարյանը։ Factor.am-ի հարցին ի պատասխան նա...
ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնին հավակնում է ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Ալխաս Ղազարյանը։ Factor.am-ի հարցին ի պատասխան նա հաստատեց տեղեկությունը և նշեց, որ արդեն առաջադրվել է։ Հիշեցնենք՝ երեկ առաջադրման մասին հայտարարել էր նաև Վահագն Ալեքսանյանը։ ԱԺ փոխնախագահներից երկուսի քվոտան ՔՊ-ինն է, մյուսը՝ ընդդիմադիրներինը։ Փոխնախագահների թեկնածությունը հաստատելու է ՔՊ վարչությունը։ Երեկ հայտնի դարձավ, որ ԱԺ նախագահի պաշտոնում հաստատվել է Ռուբեն Ռուբինյանի թեկնածությունը։ Նարեկ...
Նոյյան Տապան. «Բացում ենք փակագծերը». Հյուր՝ Քրիստոնեա - Ժողովրդավարական կուսակցության նախագահ Լևոն...
Ազատություն. «Ռոսսելխոզնադզոր» դադարեցրել է Հայաստանից Ռուսաստան ձկնամթերքի բոլոր մատակարարումները՝ արգելելով նաև երկու այն ընկերությունների ապրանքի...
Ազատություն. «Ռոսսելխոզնադզոր» դադարեցրել է Հայաստանից Ռուսաստան ձկնամթերքի բոլոր մատակարարումները՝ արգելելով նաև երկու այն ընկերությունների ապրանքի ներմուծումը, որոնք ավելի վաղ ստուգում էին անցել: Գերատեսչությունը հայտնել է, որ «աշխատում է հայկական կողմի հետ ռուսական շուկա մատակարարվող ձկան և ձկնամթերքի անվտանգության ապահովման ուղղությամբ»: «Ռոսսելխոզնադզորը» հիշեցրել է, որ ավելի վաղ՝ «համակարգային խախտումների արձանագրման արդյունքում», հայկական կողմին առաջարկել էր ժամանակավորապես դադարեցնել ձկնամթերք արտադրող բոլոր ձեռնարկությունների արտադրանքի...
Հայկական ժամանակ. ՀՀ Սահմանադրական դատարանը սկսել է 2026 թվականի հունիսի 14-ի «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի...
Հայկական ժամանակ. ՀՀ Սահմանադրական դատարանը սկսել է 2026 թվականի հունիսի 14-ի «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2026 թվականի հունիսի 7-ի հերթական ընտրությունների արդյունքներն ամփոփելու մասին» որոշման հետ կապված վեճի քննությունը։ Արդյունքները վիճարկելու պահանջ է ներկայացրել ընդդիմությունը: Սահմանադրական դատարանը նիստը ուղիղ հեռարձակում է: ՍԴ-ն օրերս որոշել էր, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» և «Հանրապետություն» կուսակցությունների նախկին անդամներ Վլադիմիր Վարդանյանն ու Արտակ Զեյնալյանը կանխակալ վերաբերմունք ունեն որպես կողմ...
tert.am. Այսօր Ադրբեջանից Հայաստան է արտահանվել 18 վագոն ԱԻ-92 մակնիշի ավտոմոբիլային բենզին՝ ընդհանուր՝ 971 տոննա...
tert.am. Այսօր Ադրբեջանից Հայաստան է արտահանվել 18 վագոն ԱԻ-92 մակնիշի ավտոմոբիլային բենզին՝ ընդհանուր՝ 971 տոննա քաշով, ինչպես նաև 8 վագոն դիզելային վառելիք՝ ընդհանուր 467 տոննա քաշով։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները: Նշենք, որ այսօրվա դրությամբ Ադրբեջանից Հայաստան արդեն արտահանվել է ավելի քան 14 հազար տոննա դիզելային վառելիք և 4 հազար տոննայից ավելի ԱԻ-92 և ԱԻ-95 մակնիշի բենզին։ Առ այսօր Ադրբեջանի տարածքով...
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Շնորհավորում եմ իմ գործընկեր Ռուբեն...
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Շնորհավորում եմ իմ գործընկեր Ռուբեն Ռուբինյանին՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության կողմից ԱԺ 9-րդ գումարման նախագահի թեկնածու ընտրվելու կապակցությամբ: Համոզված եմ, որ նա պատվով կշարունակի մեր միասին սկսած գործը, հանուն Հայաստանի...
Ноян Тапан на русском. Гость - Давид...
Sputnik. Վասիլևի խոսքով՝ Ռուսաստանը վճարում է կազմակերպության բյուջեի 50%-ը։ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) ընդհանուր բյուջեում Հայաստանի...
Sputnik. Վասիլևի խոսքով՝ Ռուսաստանը վճարում է կազմակերպության բյուջեի 50%-ը։ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) ընդհանուր բյուջեում Հայաստանի անդամավճարը կազմում է 10%։ Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է ՀԱՊԿ-ում ՌԴ մշտական ներկայացուցիչ Վիկտոր Վասիլևը։ Մեկնաբանելով անդամավճարների թեման՝ նա նշել է, որ «խոսքը տոկոսային հարաբերակցության մասին է»։ Վասիլևը հիշեցրել է, որ Ռուսաստանը վճարում է կազմակերպության բյուջեի 50%-ը, «մյուսները վճարում են կազմակերպության բյուջեի 10-ական տոկոսը»։ «Համապատասխանաբար, իր 10%-ը,...
Հայկական ժամանակ. Թուրքիա-Հայաստան հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը «X»-ում գրառում է արել՝...
Հայկական ժամանակ. Թուրքիա-Հայաստան հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը «X»-ում գրառում է արել՝ անդրադառնալով Ռուբեն Ռուբինյանի՝ ԱԺ նախագահի թեկնածուի պաշտոնում ընտրվելուն։ «Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ շնորհավորում եմ Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում իմ գործընկերոջը՝ Ռուբեն Ռուբինյանին, որի հետ չորս տարիների ընթացքում ձևավորել ենք արդյունավետ աշխատանքային համագործակցություն և անկեղծ բարեկամական հարաբերություններ։ Նրան մաղթում եմ հետագա հաջողություններ նաև նոր պաշտոնում»,-...
Ազատություն. Իսրայելի արտգործնախարար Գիդեոն Սաարը հայտարարել է, որ կառավարության հաջորդ նիստում ներկայացնելու է Հայոց ցեղասպանությունը...
Ազատություն. Իսրայելի արտգործնախարար Գիդեոն Սաարը հայտարարել է, որ կառավարության հաջորդ նիստում ներկայացնելու է Հայոց ցեղասպանությունը պաշտոնապես ճանաչող բանաձևի նախագիծը։ «Օսմանյան Կայսրության վերջին տարիներին հայ ժողովրդի դեմ իրագործված ցեղասպանության ճանաչումը բարոյական և պատմական պարտավորություն է, - X-ում գրել է Սաարը՝ շարունակելով․ - Միևնույն ժամանակ, տեղին է դատապարտել պատմական ճշմարտության ցանկացած ժխտում, նսեմացում կամ խեղաթյուրում»։ Կառավարության հավանությանն արժանանալուց հետո նախագիծը կուղարկվի խորհրդարան, տեղեկացրել է...

Alkhas Ghazaryan has been nominated for the position of Deputy Speaker of the National Assembly.
The candidate for the position of Deputy Speaker of the National Assembly is Alkhaz Ghazaryan, a member of the My Step faction. In response to a question from Factor.am, he confirmed the information and stated that he has already been nominated.   It should be noted that Vahagn Aleksanyan also announced his nomination yesterday. Two of the Deputy Speaker positions are allocated...
The Kremlin will throw its slaves into the furnace: They won't allow Samvel to sit on the street, Kocharyan doesn't have the guts for that.
26.06.2026 12:23
• We open the brackets
Noyan Tapan. «We are opening the brackets». Guest: Levon Shirinyan, President of the Christian Democratic...
Noyan Tapan. «We are opening the brackets». Guest: Levon Shirinyan, President of the Christian Democratic Party  * This text was automatically translated by Artificial Intelligence...
The Russian Federation has suspended supplies from all fish product manufacturing enterprises in Armenia.
26.06.2026 12:14
Azatutyun. «Rosselkhoznadzor» has suspended all fish product supplies from Armenia to Russia, also banning the...
Azatutyun. «Rosselkhoznadzor» has suspended all fish product supplies from Armenia to Russia, also banning the import of products from two companies that had previously passed inspections. The agency has stated that it is «working with the Armenian side to ensure the safety of fish and fish products supplied to the Russian market»:   «Rosselkhoznadzor» reminded that earlier, as a result of «systemic...
The Constitutional Court has begun examining the opposition's request to annul the results of the parliamentary elections.
26.06.2026 11:37
Armenian Time. The Constitutional Court of the Republic of Armenia has begun hearing the dispute...
Armenian Time. The Constitutional Court of the Republic of Armenia has begun hearing the dispute related to the decision of June 14, 2026, regarding the "Summary of the results of the regular elections of the National Assembly of the Republic of Armenia on June 7, 2026."   The opposition has submitted a demand to contest the results:   The Constitutional Court is broadcasting...
Another batch of oil products has been exported from Azerbaijan to Armenia.
26.06.2026 11:32
tert.am. Today, 18 wagons of AI-92 grade automotive gasoline have been exported from Azerbaijan to...
tert.am. Today, 18 wagons of AI-92 grade automotive gasoline have been exported from Azerbaijan to Armenia, totaling 971 tons, as well as 8 wagons of diesel fuel weighing a total of 467 tons. This is reported by Azerbaijani media.   It should be noted that as of today, more than 14 thousand tons of diesel fuel and over 4 thousand tons of...
I congratulate my colleague Ruben Rubinyan on being elected as a candidate for the presidency of the National Assembly of the 9th convocation. - Alen Simonyan
26.06.2026 10:46
The President of the National Assembly of Armenia, Alen Simonyan, wrote on his Facebook page. «I...
The President of the National Assembly of Armenia, Alen Simonyan, wrote on his Facebook page. «I congratulate my colleague Ruben Rubinyan on being elected as the candidate for the President of the National Assembly of the 9th convocation by the board of the «Civil Contract» party: I am confident that he will honorably continue the work we started together, for the sake...
Who exactly is pushing Russia out of the South Caucasus? Where did Baku get phosphorus weapons in 2020? D. Shakhnazaryan
26.06.2026 10:30
Noyan Tapan in Russian. Guest - David Shakhnazaryan  * This text was automatically translated by Artificial...
Noyan Tapan in Russian. Guest - David Shakhnazaryan  * This text was automatically translated by Artificial Intelligence...
The permanent representative of the Russian Federation at the CSTO has announced how much the membership fee is for Armenia and other countries.
26.06.2026 10:21
Sputnik. According to Vasiliev, Russia pays 50% of the organization's budget.   Armenia's membership fee in the Collective...
Sputnik. According to Vasiliev, Russia pays 50% of the organization's budget.   Armenia's membership fee in the Collective Security Treaty Organization (CSTO) constitutes 10% of the total budget. This was reported to RIA Novosti by the Permanent Representative of the Russian Federation to the CSTO, Viktor Vasiliev.   Commenting on the topic of membership fees, he noted that "it is a matter of percentage ratios."...
Serdar Kılıç has congratulated Ruben Rubinyan.
26.06.2026 10:17
Armenian Time. Turkey's special representative for the normalization of relations with Armenia, Serdar Kilic, made...
Armenian Time. Turkey's special representative for the normalization of relations with Armenia, Serdar Kilic, made a post on "X" regarding Ruben Rubinyan's election as a candidate for the position of Speaker of the National Assembly.   "I congratulate my colleague Ruben Rubinyan on being elected as the Speaker of the National Assembly of Armenia, with whom I have established effective working cooperation...
Recognition of the Armenian Genocide is a moral and historical obligation, says Israel's Foreign Minister.
26.06.2026 10:13
Azatutyun. Israel's Foreign Minister Gideon Sa'ar has announced that he will present a draft resolution...
Azatutyun. Israel's Foreign Minister Gideon Sa'ar has announced that he will present a draft resolution recognizing the Armenian Genocide at the next cabinet meeting.   «Recognizing the genocide perpetrated against the Armenian people during the final years of the Ottoman Empire is a moral and historical obligation, - Sa'ar wrote on X, continuing: - At the same time, it is appropriate to...