Ադրբեջանից Հայաստան է արտահանվել նավթամթերքի հերթական խմբաքանակը
tert.am. Այսօր Ադրբեջանից Հայաստան է արտահանվել 18 վագոն ԱԻ-92 մակնիշի ավտոմոբիլային բենզին՝ ընդհանուր՝ 971 տոննա քաշով, ինչպես նաև 8 վագոն դիզելային վառելիք՝ ընդհանուր 467 տոննա քաշով։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները:
Նշենք, որ այսօրվա դրությամբ Ադրբեջանից Հայաստան արդեն արտահանվել է ավելի քան 14 հազար տոննա դիզելային վառելիք և 4 հազար տոննայից ավելի ԱԻ-92 և ԱԻ-95 մակնիշի բենզին։
Առ այսօր Ադրբեջանի տարածքով Ռուսաստանից Հայաստան տարանցիկ եղանակով փոխադրվել է ավելի քան 34 հազար տոննա հացահատիկ, մոտ 8 հազար տոննա պարարտանյութ, 133 տոննա ալյումին, 68 տոննա հնդկացորեն և 414 տոննա անտրացիտ։

Another batch of oil products has been exported from Azerbaijan to Armenia.
tert.am. Today, 18 wagons of AI-92 grade automotive gasoline have been exported from Azerbaijan to Armenia, totaling 971 tons, as well as 8 wagons of diesel fuel weighing a total of 467 tons. This is reported by Azerbaijani media.
It should be noted that as of today, more than 14 thousand tons of diesel fuel and over 4 thousand tons of AI-92 and AI-95 grade gasoline have already been exported from Azerbaijan to Armenia.
To date, more than 34 thousand tons of grain, about 8 thousand tons of fertilizers, 133 tons of aluminum, 68 tons of corn, and 414 tons of anthracite have been transported from Russia to Armenia through Azerbaijan.