Սահմանադրական դատարանը սկսել է ԱԺ ընտրությունների արդյունքն անվավեր ճանաչելու՝ ընդդիմության պահանջի քննումը
26-06-2026 11:46 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
Հայկական ժամանակ. ՀՀ Սահմանադրական դատարանը սկսել է 2026 թվականի հունիսի 14-ի «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2026 թվականի հունիսի 7-ի հերթական ընտրությունների արդյունքներն ամփոփելու մասին» որոշման հետ կապված վեճի քննությունը։
Արդյունքները վիճարկելու պահանջ է ներկայացրել ընդդիմությունը:
Սահմանադրական դատարանը նիստը ուղիղ հեռարձակում է:
ՍԴ-ն օրերս որոշել էր, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» և «Հանրապետություն» կուսակցությունների նախկին անդամներ Վլադիմիր Վարդանյանն ու Արտակ Զեյնալյանը կանխակալ վերաբերմունք ունեն որպես կողմ հանդես եկող անձի, նրա ներկայացուցչի, դատավարության այլ մասնակիցների նկատմամբ:

Конституционный суд начал рассмотрение требования оппозиции о признании результатов выборов в Национальное собрание недействительными.
26-06-2026 11:37 Армения Обзор прессы Диаспоры
Армянское время. Конституционный суд РА начал рассмотрение спора, связанного с решением от 14 июня 2026 года о «Подведении итогов очередных выборов Национального собрания Республики Армения от 7 июня 2026 года».
Требование оспорить результаты выдвинула оппозиция:
Конституционный суд проводит заседание в прямом эфире:
Суд недавно решил, что бывшие члены партий «Гражданский договор» и «Республика» Владимир Вартанян и Артак Зейналян имеют предвзятое отношение к стороне, выступающей в качестве истца, ее представителю и другим участникам процесса: