Հայկական ժամանակ. Թուրքիա-Հայաստան հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը «X»-ում գրառում է արել՝ անդրադառնալով Ռուբեն Ռուբինյանի՝ ԱԺ նախագահի թեկնածուի պաշտոնում ընտրվելուն։
«Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ շնորհավորում եմ Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում իմ գործընկերոջը՝ Ռուբեն Ռուբինյանին, որի հետ չորս տարիների ընթացքում ձևավորել ենք արդյունավետ աշխատանքային համագործակցություն և անկեղծ բարեկամական հարաբերություններ։
Նրան մաղթում եմ հետագա հաջողություններ նաև նոր պաշտոնում»,- գրել է Քըլըչը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Ռուբեն Ռուբինյանն ընտրվել է ԱԺ նախագահի թեկնածու։ Այս մասին հայտնել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՔՊ վարչության նիստից հետո։

Сердар Кылыч поздравил Рубена Рубиняна
Армянское время. Специальный представитель Турции по вопросам нормализации отношений с Арменией Сердар Кылыч сделал запись в «X», комментируя избрание Рубена Рубиняна на должность председателя Национального собрания.
«Поздравляю моего коллегу Рубена Рубиняна с избранием на пост председателя Национального собрания Армении, с которым мы за четыре года сформировали эффективное рабочее сотрудничество и искренние дружеские отношения в процессе нормализации отношений между Арменией и Турцией.
Желаю ему дальнейших успехов и на новой должности», - написал Кылыч.
Ранее мы сообщали, что Рубен Рубинян был избран кандидатом на пост председателя Национального собрания. Об этом сообщил премьер-министр Никол Пашинян после заседания исполкома РПА.