Ջրամատակարարման գործընթացը կգտնվի նախագահի անմիջական վերահսկողության ներքո
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 25-ին այցելել է Մարտակերտ շրջկենտրոն եւ անցկացրել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված քաղաքի ջրամատակարարման համակարգի կապիտալ վերանորոգման հարցերին:
Համապատասխան զեկույցով հանդես է եկել ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:
Երկրի ղեկավարը Մարտակերտ շրջկենտրոնի ջրամատակարարման խնդիրը որակել է որպես արդի պայմաններում քաղաքի սոցիալ-տնտեսական զարգացման ամենակարեւոր հարցը՝ ընդգծելով, որ աշխատանքները պետք է իրականացվեն բարձր որակով եւ հնարավորինս սեղմ ժամկետներում:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ նշելով, որ գործընթացը գտնվելու է իր անմիջական վերահսկողության ներքո:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Մարտակերտի շրջվարչակազմի ղեկավար Վլադիկ Խաչատրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Бако Саакян посетил райцентр Мартакерт
25 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил райцентр Мартакерт и провел там рабочее совещание по вопросу капитальной реконструкции системы водоснабжения города.
С соответствующим докладом выступил министр градостроительства НКР Карен Шахраманян.
Глава государства назвал проблему водоснабжения райцентра Мартакерт самым важным на сегодня вопросом социально-экономического развития города, подчеркнув, что работы должны быть проведены качественно и в возможно короткие сроки.
Президент Саакян дал конкретные поручения руководителям заинтересованных органов, отметив, что процесс будет находиться под его непосредственным контролем.
В совещании приняли участие руководитель Мартакертской райадминистрации Владик Хачатрян, другие должностные лица.