Բնակարանաշինությունը Արցախում կկրի շարունակական բնույթ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին այցելել է Ստեփանակերտ քաղաքի Թումանյան փողոցում գտնվող նորակառույց բնակելի շենք եւ ծանոթացել նրա պայմաններին:
Բակո Սահակյանը բնակարանաշինությունը համարել է հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման կարեւոր ուղղություններից մեկը՝ նշելով, որ այս գործընթացը կկրի շարունակական բնույթ, եւ այսուհետ էլ նման հարմարավետ բնակարաններ կկառուցվեն հանրապետության տարբեր բնակավայրերում:
Այնուհետեւ Նախագահն այցելել է <<Սուր-Նարեկ>> ՍՊԸ շինանյութերի արտադրամաս եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին: Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման արտադրամասերի առկայությունը տեղական արտադրության խթանման տեսանկյունից:
Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил новое жилое здание на ул. Туманяна в Степанакерте
30 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил новое жилое здание на ул. Туманяна в Степанакерте и ознакомился с его условиями.
Глава государства назвал жилищное строительство одной из важных направлений социально-экономического развития республики, отметив, что этот процесс будет носить продолжительный характер, а такие комфортабельные квартиры и впредь будут строиться в различных населенных пунктах республики.
Затем Президент посетил цех по производству строительных материалов ООО “Сур-Нарек” и ознакомился с проводимыми там работами. Глава государства отметил важность наличия подобных прeдприятий с точки зрения стимулирования  местного производства.