Բնակարանաշինությունը Արցախում կկրի շարունակական բնույթ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին այցելել է Ստեփանակերտ քաղաքի Թումանյան փողոցում գտնվող նորակառույց բնակելի շենք եւ ծանոթացել նրա պայմաններին:
Բակո Սահակյանը բնակարանաշինությունը համարել է հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման կարեւոր ուղղություններից մեկը՝ նշելով, որ այս գործընթացը կկրի շարունակական բնույթ, եւ այսուհետ էլ նման հարմարավետ բնակարաններ կկառուցվեն հանրապետության տարբեր բնակավայրերում:
Այնուհետեւ Նախագահն այցելել է <<Սուր-Նարեկ>> ՍՊԸ շինանյութերի արտադրամաս եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին: Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման արտադրամասերի առկայությունը տեղական արտադրության խթանման տեսանկյունից:
Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

President Bako Sahakyan visited a newly constructed apartment building located in the Toumanyan Street of the capital Stepanakert
• 30-11-2012 17:33:05   |   |  Economy
On 30 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited a newly constructed apartment building located in the Toumanyan Street of the capital Stepanakert and got acquainted to its conditions.
The Head of the State considered housing among key directions of the republic’s socioeconomic development noting that the process would be of a continuous nature and such comfortable apartments would be built in different settlements of the republic.
Thereafter the President visited “Sur-Narek” Co Ltd production site of construction materials and got acquainted to the activities being carried out there. President Sahakyan considered important the existence of such enterprises for boosting local industry.