Բակո Սահակյանը ընդունել է Հայ Բարեգործական Ընդհանուր Միության (ՀԲԸՄ) Կանադայի մասնաճյուղի ատենապետ Շահե Տանաչյանին եւ քարտուղար Հակոբ Արսլանյանին
• 31-03-2015 16:07:52   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 31-ին ընդունել է Հայ Բարեգործական Ընդհանուր Միության (ՀԲԸՄ) Կանադայի մասնաճյուղի ատենապետ Շահե Տանաչյանին եւ քարտուղար Հակոբ Արսլանյանին:
Հանդիպմանը, որին  մասնակցում էր ԼՂՀ արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը եւ Արցախ-Սփյուռք կապերի խորացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ ՀԲԸՄ-ն իր ստեղծումից ի վեր ընդգծված դերակատարություն է ունեցել համայն հայության կյանքում` հավելելով, որ կազմակերպության հետ փոխգործակցությանը միշտ էլ հատուկ ուշադրություն է դարձվել Արցախում:

Бако Саакян принял руководителя Канадского филиала Армянского общего благотворительного союза (АОБС) Шаге Таначяна и секретаря Акопа Арсланяна
• 31-03-2015 16:07:52   |   |  Пресс-релизы
31 марта Президент Республики Арцах Бако Саакян принял руководителя Канадского филиала Армянского общего благотворительного союза (АОБС) Шаге Таначяна и секретаря Акопа Арсланяна.
На встрече, в которой принял участие министр иностранных дел НКР Карен Мирзоян, был обсужден ряд вопросов, касающихся реализации различных программ в Арцахе и углубления связей между Арцахом и Диаспорой.
Президент Саакян подчеркнул, что со дня своего создания АОБС играет значительную роль в жизни всего армянства, добавив, что в Арцахе всегда уделялось особое внимание сотрудничеству с организацией.