Բակո Սահակյանը ընդունել է Հայ Բարեգործական Ընդհանուր Միության (ՀԲԸՄ) Կանադայի մասնաճյուղի ատենապետ Շահե Տանաչյանին եւ քարտուղար Հակոբ Արսլանյանին
• 31-03-2015 16:07:52   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 31-ին ընդունել է Հայ Բարեգործական Ընդհանուր Միության (ՀԲԸՄ) Կանադայի մասնաճյուղի ատենապետ Շահե Տանաչյանին եւ քարտուղար Հակոբ Արսլանյանին:
Հանդիպմանը, որին  մասնակցում էր ԼՂՀ արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը եւ Արցախ-Սփյուռք կապերի խորացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ ՀԲԸՄ-ն իր ստեղծումից ի վեր ընդգծված դերակատարություն է ունեցել համայն հայության կյանքում` հավելելով, որ կազմակերպության հետ փոխգործակցությանը միշտ էլ հատուկ ուշադրություն է դարձվել Արցախում:

Bako Sahakyan received chairman of the Armenian General Benevolent Union (AGBU) Canadian branch Chahé Tanachian and its secretary Hagob Arslanian
• 31-03-2015 16:07:52   |   |  Press release
On 31 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan received chairman of the Armenian General Benevolent Union (AGBU) Canadian branch Chahé Tanachian and its secretary Hagob Arslanian.
Issues related to the realization of different programs in Artsakh and deepening the Artsakh-Diaspora relations were discussed during the meeting.
President Sahakyan underlined that since its foundation AGBU had had an accented role in the life of world-wide Armenians adding that Artsakh always paid special attention to the cooperation with the organization.