Samsung-ը դադարեցրել է Galaxy Note 7 սմարթֆոնի արտադրությունը
Կորեական Samsung ընկերությունը դադարեցրել է Galaxy Note 7 նոր սմարթֆոնների արտադրությունը: Korrespondent-ի տեղեկություններով, Samsung-ն արդեն հայտարարել է մշակված պլանի մասին, որով նրանք կկարողանան հետագայում մոդելն առավել անվտանգ դարձնել:
Նման որոշման կորեական ընկերությունը հանգել է ԱՄՆ-ի, Հարավային Կորեայի և Չինաստանի սպառողների անվտանգության գերատեսչական մարմինների հետ համատեղ տարված բանակցությունների արդյունքում:
Դեռևս սեպտեմբերի կեսերին Samsung-ը հայտարարել էր, որ ծրագրային թարմացման արդյունքում Galaxy Note 7-ն առավել անվտանգ էր դարձել: Հայտարարության մեջ նաև նշվել էր, որ վերացվել են հեռախոսի մարտկոցի հետ կապված խնդիրները, սակայն սպառողներն արդեն ի հայտ եկած թերություններից հետո դադարել էին հավատալ ընկերությանը:
Հավելենք, որ օգոստոսին ներկայացված սմարթֆոնը լավագույններից էր համարվում Android օպերացիոն համակարգով աշխատողների մեջ և պետք է արժանի մրցակից դառնար Apple-ի նոր iPhone7-ի հետ:

Samsung приостановил производство Galaxy Note 7
Корейская компания Samsung приостановила производство новых смартфонов Galaxy Note 7, утверждают корейские СМИ. Сама компания заявила, что "скорректировала план производства" этих смартфонов, чтобы убедиться в их безопасности.
По данным агентства Йонхап, решение о заморозке производства было принято вместе с агентствами, занимающимися безопасностью потребителей в Южной Корее, США и Китае.
Samsung в середине сентября объявила о выпуске обновления программного обеспечения, которое позволило бы пользователям использовать недавно купленные смартфоны. Также компания заявила, что в новых моделях смартфонов устранила неполадки с аккумулятором, которые и приводили к возгоранию.
Samsung представила Galaxy Note 7 в августе. Тогда смартфон назвали одним из лучшим телефонов на базе Android. Он должен был стать основным конкурентом iPhone 7 компании Apple.