Բակո Սահակյանը մասնակցել է ԼՂՀ ԿԱ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
• 31-10-2016 13:33:43   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 31-ին մասնակցել է ԼՂՀ ԿԱ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահը պետական պարգեւներ է հանձնել կառույցի մի խումբ աշխատակիցների` ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու, ծառայողական պարտականություններն իրականացնելիս ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար եւ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ:
Իր խոսքում Բակո Սահակյանը շնորհավորել է գերատեսչության աշխատակիցներին եւ նշել, որ այսօր մենք ունենք պատրաստված, արհեստավարժ, անձնվիրաբար իրենց պարտականությունները կատարող փրկարարներ ու հրշեջներ, իրենց գործին գիտակ մասնագետներ, ովքեր մյուս շահագրգիռ կառույցների ներկայացուցիչների հետ միասին գործուն մասնակցություն են ունենում հանրապետական նշանակության միջոցառումների հաջող ու արդյունավետ անցկացմանը: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունն այսուհետ եւս կանի հնարավորը արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության առջեւ ծառացած խնդիրների լուծմանը, ծառայողների աշխատանքային եւ սոցիալական պայմանների բարելավմանն ըստ ամենայնի աջակցելու ուղղությամբ:

Бако Саакян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном Дню сотрудника Государственной службы по чрезвычайным ситуациям при Правительстве НКР
• 31-10-2016 13:33:43   |   |  Пресс-релизы
31 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном Дню сотрудника Государственной службы по чрезвычайным ситуациям при Правительстве НКР.
По случаю профессионального праздника Президент вручил государственные награды группе сотрудников структуры за добросовестное выполнение служебных обязанностей, за мужество и храбрость, проявленные при исполнении служебных обязанностей.
В своем слове Бако Саакян поздравил сотрудников ведомства и отметил наличие подготовленных, профессиональных, самоотверженно выполняющих свои обязанности спасателей и пожарных, компетентных специалистов, которые совместно с представителями других заинтересованных структур принимают активное участие в успешном и эффективном проведении мероприятий республиканского масштаба.
Глава государства подчеркнул, что государство и впредь будет делать все возможное для решения стоящих перед Государственной службой по чрезвычайным ситуациям задач, а также всячески способствовать улучшению рабочих и социальных условий служащих.