Բակո Սահակյանը մասնակցել է ԼՂՀ ԿԱ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
• 31-10-2016 13:33:43   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 31-ին մասնակցել է ԼՂՀ ԿԱ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահը պետական պարգեւներ է հանձնել կառույցի մի խումբ աշխատակիցների` ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու, ծառայողական պարտականություններն իրականացնելիս ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար եւ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ:
Իր խոսքում Բակո Սահակյանը շնորհավորել է գերատեսչության աշխատակիցներին եւ նշել, որ այսօր մենք ունենք պատրաստված, արհեստավարժ, անձնվիրաբար իրենց պարտականությունները կատարող փրկարարներ ու հրշեջներ, իրենց գործին գիտակ մասնագետներ, ովքեր մյուս շահագրգիռ կառույցների ներկայացուցիչների հետ միասին գործուն մասնակցություն են ունենում հանրապետական նշանակության միջոցառումների հաջող ու արդյունավետ անցկացմանը: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունն այսուհետ եւս կանի հնարավորը արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության առջեւ ծառացած խնդիրների լուծմանը, ծառայողների աշխատանքային եւ սոցիալական պայմանների բարելավմանն ըստ ամենայնի աջակցելու ուղղությամբ:

Bako Sahakyan partook at a solemn event devoted to the Day of Workers of the State Service of Emergency Situations under the NKR Cabinet of Ministers
• 31-10-2016 13:33:43   |   |  Press release
On 31 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at a solemn event devoted to the Day of Workers of the State Service of Emergency Situations under the NKR Cabinet of Ministers.
The President handed in state awards to a group of servicemen for diligently implementing their service duties, showing bravery and courage during the fulfillment of their duties and in connection with the professional holiday.
In his speech Bako Sahakyan congratulated the servicemen of the structure and noted that currently we have prepared, sophisticated rescuers and firefighters selflessly fulfilling their duties, professionals who together with the representatives of other concerned structures have an active participation in successful and efficient realization of various tasks in the republic. The Head of the State underlined that the state would continue doing all the possible for the solution of issues the State Service of Emergency Situations faced, by all means assisting the improvement of working and social conditions of the servicemen.