ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը՝ համագործակցության կամուրջ
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կառավարման մշակույթը հաջողված օրինակ է դարձել գործընկերների համար: Պատասխանատու մոտեցում դրսևորելու և օգտակար լինելու ցանկությունը համախմբել է տարբեր գործունեություն իրականացնողներին: Հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորը համագործակցության կամուրջ է դարձել «Բարեկամություն» պետական համույթի և երեխաների շրջանում աղքատության ու մուրացկանության տարածումը կանխել ձգտող՝ «Օրրան» բարեգործական հիմնադրամի միջև:
Հայաստանի պարարվեստի վաստակավոր կոլեկտիվն անվճար դասընթացներ է կազմակերպել «Օրրան»-ի երեխաների համար: Անմնացորդ նվիրման արդյունքում, պարուսույցները սեղմ ժամկետում «Քոչարի» են սովորեցրել 9-14 տարեկան 24 երեխայի՝ նրանց հասանելի դարձնելով ոչ միայն պարային էլեմենտների կատարման տեխնիկան, այլև հայկական պարի ոգին: Ի դեպ, «Օրրանի» սաներն ավելի ուշ հրավիրվել են համերգի և բեմահարթակում նույն պարը դիտել պարուսույցների կատարմամբ: Նախաձեռնության հեղինակները վստահ են, որ հաճելի զբաղմունք լինելուց բացի, նման դասընթացներն իրենց թողած ազդեցությամբ կարող են նպաստել հետագա մասնագիտության ընտրության հարցում նաև:
Բարձր գնահատելով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի՝ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունը, «Բարեկամությունը» ձգտում է առաջնորդվել գործընկերոջ հաջողված փորձով: Մեկ տարի առաջ, Հայաստանի պարարվեստի վաստակավոր կոլեկտիվը կամավորագրվել է նաև  Գեղարքունիքի Դդմաշեն գյուղում իրականացված՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի և Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» բնակարանաշինության ծրագրին:

VivaCell-MTS – a bridge of partnership
The successful governance culture of VivaCell-MTS has become a role model for its partners. The readiness to exercise responsible attitude and be useful to the society has united different organizations. Thus, the leading telecommunications operator has become a bridge for the “Barekamutyun” State Dance Troupe and “Orran” benevolent non-governmental organization, whose mission is to fight the concept of begging and poverty among children in Armenia.
The State Dance Troupe has organized free classes for the children attending “Orran”. Within a short period, the dance teachers have staged “Qochari” with 24 children aged between 9 and 14, teaching them the execution technique of dance elements, but more importantly – passing to them the spirit of Armenian folk dances. By the way, the children attending “Orran” were invited to the concert of “Barekamutyun” and had an opportunity to see “Qochari” performed by their teachers. The initiators of the project are convinced that dance classes, besides being a pleasant occupation for children, can also help them in the choice of their future profession.
Highly appreciating the Corporate Social Responsibility activities of VivaCell-MTS, “Barekamutyun” follows the inspiring example of its partner. Last year the State Dance Troupe participated as a volunteer in the housing project implemented by VivaCell-MTS and “Fuller Center for Housing” Armenia in Ddmashen community of Gegharkunik region.