Բակո Սահակյանը մասնակցել է ԱՌԻ կազմակերպության նախաձեռնությամբ տեղի ունեցած լիբանանահայ գործարար շրջանակների հետ հանդիպմանը
• 22-03-2018 12:55:18   | Լիբանան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 21-ին Բեյրութում մասնակցել է ԱՌԻ կազմակերպության նախաձեռնությամբ տեղի ունեցած լիբանանահայ գործարար շրջանակների հետ հանդիպմանը:
Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը Արցախի Հանրապետության զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալ է հանձնել ԱՌԻ կազմակերպությանն:
Նախագահը նշել է մեր երկրի զարգացման գործում լիբանանահայ գործարար ներուժի ներգրավվածության պահանջված լինելը` համոզմունք հայտնելով, որ այն հետեւողականորեն կընդլայնվի:

Бако Саакян принял участие во встрече с армянскими деловыми кругами Ливана, состоявшейся по инициативе организации «АРИ»
• 22-03-2018 12:55:18   |   |  Пресс-релизы
21 марта в Бейруте Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие во встрече с армянскими деловыми кругами Ливана, состоявшейся по инициативе организации «АРИ».
Были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления различных программ в Арцахе.
Президент Саакян вручил медаль «Вачаган Барепашт» организации «АРИ» за вклад в дело развития Республики Арцах.
Глава государства отметил востребованность вовлечения потенциала армянских предпринимателей Ливана в развитии Арцаха, выразив уверенность, что их участие будет последовательно расширяться.