Հարավկովկասյան երկաթուղում ընդգծում են նախագծային ցուցանիշների կատարման կարևորությունը 2018 թ. ավարտական փուլում
• 15-11-2018 10:15:06   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Վալկոն Ընկերության ղեկավարության և արհմիութենական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ խորհրդակցություն անցկացրեց, որի ընթացքում հանձնարարել է նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին լիարժեք կատարել աշխատանքի նախագծային ցուցանիշները:
Հարցի շրջանակներում Ս.Վալկոն անդրադարձել է երկաթուղում նոյեմբերի 5-7-ին ստեղծված իրավիճակին, ինչի արդյունքում ժամանակավորապես դադարեցվել էր գնացքների երթևեկությունը: Ընկերության ղեկավարը նշեց, որ դրա պատճառն էր շարքային երկաթուղայինների անտեղյակությունը և պարգևատրումների հաշվարկի վերաբերյալ ղեկավարների ու կոլեկտիվի շարքային անդամների միջև արդյունավետ երկխոսության բացակայությունը:
Լիարժեք զբաղվածության ռեժիմին անցնելու պայմաններում՝ 2018 թվականի 9 ամիսների արդյունքներով աշխատավարձային ֆոնդը տարվա կտրվածքով ավելացել է 11,9% կամ 610 մլն դրամով:
ՀԿԵ գլխավոր տնօրենը տեղեկացրեց, որ պարգևատրման կարգն արդեն վերափոխվում է, գործընթացը կլինի բավականին երկարատև ու աշխատատար: Պարգևների վճարման բարեփոխված տարբերակը թույլ կտա նվազեցնել որոշ ամիսների արտադրական արդյունքների ազդեցությունը երկաթուղայինների աշխատավարձի ընդհանուր մակարդակի վրա:

В ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» подчеркивают важность выполнения плановых показателей на завершающем этапе работы за 2018 год
• 15-11-2018 10:15:06   | Армения  |  Пресс-релизы
Генеральный директор ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» Сергей Валько провел селекторное совещание с руководящим составом Компании и представителями профсоюзных комитетов предприятия. В ходе совещания гендиректором Компании была поставлена задача по выполнению плановых показателей в ноябре-декабре.
В рамках данной темы С.Валько коснулся также сложившейся на железной дороге 5-7 ноября ситуации, в результате которой движение поездов было приостановлено. Руководитель Компании отметил, что причиной этого стали неинформированность рядовых членов коллектива и отсутствие эффективного диалога между руководителями и сотрудниками относительно ситуации в вопросе начисления премий.
С переходом всего коллектива на режим полной занятости за 9 месяцев 2018 года на выплату заработных плат было направлено на 11,9% или на 610 млн драмов больше показателя аналогичного периода 2017 года.
Гендиректор ЮКЖД проинформировал, что переработка положений премирования уже начата, и процесс этот достаточно трудоемкий и длительный. Новая редакция данного положения позволит снизить влияние производственных результатов отдельных месяцев на уровень заработной платы коллектива в целом.