«Հազարամյակի մարտահրավեր» կորպորացիան հետաձգել է Հայաստանին<br /> 6,8 միլիոն դոլար տրամադրելու հարցը<br />
«Հազարամյակի մարտահրավեր» կորպորացիան հետաձգել է Հայաստանին
6,8 միլիոն դոլար տրամադրելու հարցը
• 15-12-2008 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ինչպես տեղեկացնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը, դեկտեմբերի 11-ին «Հազարամյակի մարտահրավեր» կորպորացիայի տնօրենների խորհրդի նիստում մտահոգություններ են արտահայտվել Հայաստանում ժողովրդավարական կառավարման առնչությամբ: Տնօրենների խորհուրդն ընդգծել է. - «Ակնկալում ենք, որ Հայաստանը կկատարի իր պարտավորությունները, իրական բարեփոխումներ կիրագործի»: «Հազարամյակի մարտահրավեր» կորպորացիայի տնօրենների խորհուրդը որոշել է, որ Հայաստանում գյուղական ճանապարհների վերականգնման եւ ոռոգման ցանցի բարելավման համար «Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամին 6 միլիոն 811 հազար 305 դոլարի գումար հատկացնելու հարցը կրկին քննության կառնվի 2009 թվականի մարտին: Միաժամանակ ռադիոկայանը հիշեցնում է, որ դեկտեմբերի 10-ին Հայաստանի վարչապետի ներկայությամբ տեղի էր ունեցել «Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամի խորհրդի նիստը, որի ժամանակ վավերացվել էր 2009 թվականի առաջին եռամսյակում իրականացվելիք ծրագրերի համար «Հազարամյակի մարտահրավեր» կորպորացիային ներկայացվող 10-րդ հատկացման հայտը:

Millennium Challenge Corporation postpones issue of<br /> allocating 6.8 million dollars to Armenia<br />
Millennium Challenge Corporation postpones issue of
allocating 6.8 million dollars to Armenia
• 15-12-2008 20:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, DECEMBER 15, NOYAN TAPAN. At the December 11 sitting, the Board of Directors of the Millennium Challenge Corporation (MCC) expressed concerns about democratic governance in Armenia, Radio Liberty reported. The MCC Board of Directors underlined that it expects Armenia to fulfil its obligations and implement real reforms. The MCC Board of Directors decided that it will again consider the issue of allocating 6,811,305 dollars to the Millennium Challenge Account for rehabilitation of rural roads and improvement of irrigation networks in Armenia in March 2009. At the same time Radio Liberty reminded that a sitting of MCA-Armenia's Governing Council with the participation of the Armenian prime minister took place on December 10, during which the bid for 10th allocation to be submitted to MCC for programs to be implemented in the first quarter of 2009 was ratified.