Ծիրանն արդեն սկսել է արտահանվել, նոր ենք սկսել և արդեն 162 տոննա ծիրան ենք արտահանել. Պապոյան
armtimes.com «Հունիսի 1-17-ը 411 տոննա ջերմատնային բանջարեղեն և ելակ, շուրջ 1.8 մլն հատ ծաղիկ ենք արտահանել»:
Այս մասին Կառավարության նիստում ասել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը:
«Աշխարհագրությունը, ըստ ծավալների, հետևյալն է՝ Վրաստան, Ուզբեկստան, ԱՄԷ, ԻԻՀ, Ուկրաինա, Բուլղարիա, Կիպրոս, Լատվիա, Ռումինիա, Չեխիա, Ավստրիա, Նիդերլանդներ, Ֆրանսիա, Բելառուս, Ղազախստան»,- նշել է նա:
«Ես կարծում եմ, որ մենք խոսում ենք առաջին արտահանումների մասին, և համոզված եմ, որ մեր տնտեսվարողների գործընկերային հմտություններից է կախված, որ այդ ծավալները անխուսափելիորոն պետք է մեծանան»,- արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Էկոնոմիկայի նախարարը շարունակել է, որ նշվածը միայն ջերմատնային մշակաբույսերին է վերաբերում:
«Օրինակ՝ ծիրանն արդեն սկսել է արտահանվել, և 162 տոննա ծիրան ենք արտահանել, որը սրա մեջ չէր մտնում: Ընդ որում՝ ծիրանը, կարելի է ասել, երեկ նոր սկսել ենք. նոր-նոր սկսում է հասնել: Երեկ առաջին արտահանումներն ենք ունեցել Ուկրաինա, Վրաստան»,- նշել է էկոնոմիկայի նախարարը:

armtimes.com «С 1 по 17 июня мы экспортировали 411 тонн тепличных овощей и клубники, около 1.8 миллиона цветов»:
Об этом на заседании правительства заявил министр экономики РА Геворг Папоян:
«География по объемам следующая: Грузия, Узбекистан, ОАЭ, Иран, Украина, Болгария, Кипр, Латвия, Румыния, Чехия, Австрия, Нидерланды, Франция, Беларусь, Казахстан»,- отметил он:
«Я думаю, что мы говорим о первых экспортных поставках, и я уверен, что от партнерских навыков наших предпринимателей зависит, что эти объемы неизбежно должны увеличиться»,- ответил премьер-министр Никол Пашинян:
Министр экономики продолжил, что указанное касается только тепличных культур:
«Например, абрикосы уже начали экспортироваться, и мы экспортировали 162 тонны абрикосов, которые не входили в это число. При этом абрикосы, можно сказать, мы начали экспортировать только вчера: они только начинают созревать. Вчера у нас были первые экспортные поставки в Украину и Грузию»,- отметил министр экономики: