«Արիդես» ՍՊԸ-ն դարձել է Ինժեներական քաղաքի 17-րդ ռեզիդենտը
«Ինժեներական քաղաքի» Բարձր տեխնոլոգիական աքսելերատորում տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության որոշմամբ ձևավորված հավաստագրման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սիմոնյանը։
ԲՏԱ նախարարության փոխանցմամբ՝ նիստի ընթացքում քննարկվել է «Արիդես» ՍՊԸ-ի՝ Ինժեներական քաղաքի ռեզիդենտի կարգավիճակ ստանալու հայտը։
Ընկերության ներկայացուցիչները հանգամանալից ներկայացրել են կազմակերպության գործունեությունը, արտադրական կարողություններն ու զարգացման ծրագրերը։ «Արիդես»-ը մասնագիտացած է չափիչ սարքավորումների, ալկոթեստերների, վերականգնողական տեխնիկական միջոցների, ինչպես նաև բժշկական սարքավորումների ու պարագաների նախագծման և արտադրության մեջ։
Հանձնաժողովի անդամները քննարկել են ընկերության գործունեության տեխնոլոգիական ուղղվածությունը, արտադրական ներուժը և Ինժեներական քաղաքի էկոհամակարգում ինտեգրվելու հնարավորությունները։
Քննարկման և քվեարկության արդյունքում հավանության է արժանացել «Արիդես» ՍՊԸ-ի հայտը, և ընկերությունը ստացել է Ինժեներական քաղաքի ռեզիդենտի կարգավիճակ՝ դառնալով էկոհամակարգի 17-րդ ռեզիդենտը։
Ինժեներական քաղաքի ռեզիդենտների շարքի ընդլայնումը նպաստում է բարձր տեխնոլոգիական և ինժեներական ոլորտների զարգացմանը, արտադրական կարողությունների ամրապնդմանը և տեխնոլոգիական համագործակցության նոր հնարավորությունների ձևավորմանը Հայաստանում։

• 18-06-2026 15:48:37   | Армения  |  Пресс-релизы
«Инженерного города» Высокотехнологический акселератор провел очередное заседание комиссии по сертификации, сформированной по решению правительства РА, которое вел заместитель министра высокотехнологичной промышленности РА Рубен Симонян.
По информации министерства ВТП, на заседании был рассмотрен запрос ООО «Аридес» на получение статуса резидента Инженерного города.
Представители компании подробно представили деятельность организации, производственные мощности и программы развития. «Аридес» специализируется на проектировании и производстве измерительных приборов, алкотестеров, восстановительных технических средств, а также медицинского оборудования и принадлежностей.
Члены комиссии обсудили технологическую направленность деятельности компании, производственный потенциал и возможности интеграции в экосистему Инженерного города.
В результате обсуждения и голосования был одобрен запрос ООО «Аридес», и компания получила статус резидента Инженерного города, став 17-м резидентом экосистемы.
Расширение ряда резидентов Инженерного города способствует развитию высоких технологий и инженерных секторов, укреплению производственных мощностей и формированию новых возможностей для технологического сотрудничества в Армении.