Դավիթ Խուդաթյանն ու Մհեր Գրիգորյանն այցելել են Հայաստանի ատոմային էլեկտրակայան
ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ այցելել է Հայաստանի ատոմային էլեկտրակայան։
Նախ շրջայց են կատարել ատոմակայանում, ապա ընդլայնված կազմով աշխատանքային խորհրդակցություն է իրականացվել։
Խորհրդակցությանը մասնակցել են նաև ՏԿԵ փոխնախարար Նարեկ Ապիտոնյանը, ՀԱԷԿ տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանը, ՀԾԿՀ նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանը, Միջուկային անվտանգության կոմիտեի տնօրենի պարտականությունները կատարող Խաչատուր Խաչիկյանը և էներգետիկ համակարգի ընկերությունների ղեկավարներ։
Խորհրդակցությանը էդուարդ Մարտիրոսյանը ներկայացրել է ՀԱԷԿ-ի 2-րդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման աշխատանքների ընթացքը։

Давид Худаця́н и Мгер Григорян посетили Атомную электростанцию Армении
Министр ТКЕ Давид Худатян сегодня посетил Атомную электростанцию Армении вместе с вице-премьером Мгером Григоряном.
Сначала они провели экскурсию по атомной станции, а затем состоялось рабочее совещание в расширенном составе.
В совещании также приняли участие заместитель министра ТКЕ Нарек Апитонян, директор АЭС Эдуард Мартиросян, председатель РЭК Месроп Месропян, исполняющий обязанности директора Комитета по ядерной безопасности Хачатур Хачикян и руководители компаний энергетической системы.
На совещании Эдуард Мартиросян представил ход работ по продлению срока эксплуатации 2-го энергоблока АЭС.