Քննարկվել է Իրան-Հայաստան 400 կՎ էլեկտրահաղորդման օդային գծի և համապատասխան ենթակայանի կառուցման ծրագրի ընթացքը
02-07-2026 17:26 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Նարեկ Ապիտոնյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Խալիլ Շիրղոլամիին։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել է Իրան-Հայաստան 400 կՎ էլեկտրահաղորդման օդային գծի և համապատասխան ենթակայանի կառուցման ծրագրի ընթացքը։
Նախարարի տեղակալը հույս է հայտնել, որ կապալառու Սանիր կազմակերպությունը ծրագիրը ժամանակին և պատշաճ կերպով կհասցնի ավարտին։

Обсуждался ход реализации проекта строительства 400 кВ воздушной линии электропередачи Иран-Армения и соответствующей подстанции.
02-07-2026 17:26 Армения Пресс-релизы
Заместитель министра территориального управления Армении Нарек Апитонян принял чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Армении Халила Ширголами.
Во время встречи обсуждался ход реализации проекта строительства воздушной линии электропередачи 400 кВ Иран-Армения и соответствующей подстанции.
Заместитель министра выразил надежду, что подрядчик компания Санир завершит проект в срок и надлежащим образом.